MedyaFaresi MedyaFaresi

Recep Tayyip Erdoğan: Kandil'de lider takımını hallettik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika ile anlaşarak Suriye'nin Münbiç bölgesini güvenli hale getireceklerini söyledi.

Eklenme: 20 Haziran 2018 15:44 - Güncelleme: 20 Haziran 2018 16:00

Erdoğan "İlk operasyonumuzu 20 uçakla yaptık 10 önemli noktayı Kandil'de vurduk. İkincisinde yine bir operasyon toplantı halinde Kandil'de bunların lider takımını hallettik" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, partisinin Şanlıurfa mitinginde konuştu. 

"10 önemli noktayı Kandil'de vurduk"

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Amerika ile anlaşarak Münbiç'i güvenlik hale getiriyoruz. Münbiçli Arap kardeşlerim de topraklarına geri dönüyorlar dönecekler. Şu anda Kandil'e biniyoruz. İlk operasyonumuzu 20 uçakla yaptık 10 önemli noktayı Kandil'de vurduk. İkincisinde yine bir operasyon toplantı halinde Kandil'de bunların lider takımını hallettik.''

"Şanlıurfa en çok Suriyeli sığınmacı barındıran şehir"

Şanlıurfa ülkemizde en çok Suriyeli sığınmacı barındıran şehir. Gösterdiğinizi kardeşlik için her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Çoğu gitti azı kaldı. Urfa sınırının hemen ötesi bir terör örgütünden bir başka terör örgütüne devredildi.

"Şanlıurfa ülkemizin en genç nüfusuna sahip"

Az önce resmi rakamı istedim 100 bin dediler. Şanlıurfa ülkemizin en genç nüfusuna sahip şehirlerimizin başında geliyor. Şanlıurfa'ya son 16 yılda 43 katrilyon yatırım yaptık. Biz yapım ekibiyiz onlar ise yıkım ekibi.

En Çok Okunan Haberler