MedyaFaresi MedyaFaresi

Rastgele işaretlediği soru Türkiye 3. sü yaptı!

BURSA’da, sınavda sürenin dolması üzerine boş bıraktığı soruyu rastgele işaretleyen Fatih Furkan Yılmaz, YGS’de Türkiye 3’üncüsü ve Bursa 1’incisi oldu.

Eklenme: 20 Nisan 2012 14:17 - Güncelleme: 30 Ocak 2016 20:52

Nilüfer Eğitim Kurumları FEM Dershanesi, YGS’de başarı sağlayan öğrencileri ile basın toplantısı düzenledi. Girdiği YGS 1, YGS 2 , YGS 4 sınavlarında Türkiye 3’üncüsü ve Bursa 1’incisi olan Fatih Furkan Yılmaz, 1 Türkçe sorusuna yanlış yanıt verdiğini diğer bütün soruları doğru cevaplayarak, başarı elde ettiğini söyledi. Sınavda yarım saatini Türkçe sorularını yanıtlamak için geçirdiğini belirten Yılmaz, bunun da sınavını etkilediğini kaydetti.


"SÜRE BİTTİ, RASTGELE İŞARETLEDİM"

Başarıyı, sıkı şekilde çalışarak elde ettiğini ifade eden Yılmaz, okulunun da kendisine büyük emek verdiğini dile getirdi. Sınavda yaşadıklarını da anlatan Yılmaz, "Sınavın bitimine 1 dakika vardı. Türkçe soruları çok zamanımı almıştı. Geometri sorusu ile uğraşıyordum. Yapamadım ve süre bitti. Kitapçığımı kapattım, rastgele bir seçeneği işaretledim. Doğru çıktı" dedi.

ELEKTRİK-ELEKTRONİK

Kendisinin sayısal öğrencisi olduğunu belirten Yılmaz, Boğaziçi, Koç, Fatih veya Bursa Orhangazi üniversitelerinden birisinin elektrik - elektronik mühendisliklerinden birini tercih etmeyi istediğini söyledi.

"MUTLUYUZ"

İki kız kardeşi olan Fatih Furkan Yılmaz’ın bir otomotiv fabrikasında müdür olarak çalışan uçak mühendisi babası Durmuş Yılmaz ise düzenli ve prensipli çalışması sonucu oğlunun başarı elde ettiğini anlattı.

Oğlundan LYS’de de başarı elde etmesini beklediklerini ifade eden Durmuş Yılmaz, "Çocuğumuz için iyi bir sıralama tahmin ediyorduk, bekliyorduk. Okuduğu lisede de okul birincisi. Sınavda bir sorusunun yanlış çıktığını öğrenince heyecanımız arttı. Sıralaması diğer öğrencilerin durumuna da bağlıydı. Ne olacağını tahmin edemiyorduk. Derece yapmasından dolayı mutluyuz" dedi.

Ev hanımı olan anne Nazmiye Yılmaz ise oğlunun başarılı olması için dua ettiklerini söyledi. Anne Yılmaz, prensipli çalışmasından dolayı başarı sağlayan oğluna teşekkür etti.

En Çok Okunan Haberler