MedyaFaresi MedyaFaresi

Rasim Ozan Kütahyalı ve Sarıgül ne konuştu?

Mustafa Sarıgül ile Sabah Gazetesi Yazarı Rasim Ozan Kütahyalı'nın buluştuğunu gösteren fotoğraf CHP'ye ve medya dünyasına bomba gibi düştü.

Eklenme: 12 Ekim 2013 08:17 - Güncelleme: 26 Mart 2016 01:30
Gerçekgündem\'de yer alan habere göre; CHP\'den İstanbul Büyükşehir Belediye aday adayı olacağı iddia edilen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile Sabah Gazetesi Yazarı Rasim Ozan Kütahyalı\'nın buluştuğunu gösteren fotoğraf CHP\'ye ve medya dünyasına bomba gibi düştü. CHP\'liler, Sarıgül ile Kütahyalı\'nın \'\'fikir alışverişi\'\' yaptığı fotoğrafı birbirine mail ve facebook aracılığıyla yolladı. Haber hakkında, sosyal medyada yüzlerce yorum yapıldı.

Öte yandan, AKP döneminin medyadaki simge ismi Sabah Gazetesi Yazarı - Beyaz TV programcısı Rasim Ozan Kütahyalı ile Nişantaşı\'ndaki Park Şamdan\'da başbaşa yemek yiyen Sarıgül\'ün ne konuştuğu da ortaya çıktı.

Fotoğrafı yayımlamamızın ardından buluşmaya civardaki masalardan tanık olanların aktardığına göre Sarıgül ve Kütahyalı açıkça İstanbul üzerine siyasi pazarlık yaptı.

İddialara göre, Kütahyalı, Mustafa Sarıgül\'e \'\'Aday olursan Tayyip Bey\'e hiç dokunmayacaksın o zaman bizimkiler de sana dokunmayacaklar başkan, anlaştık mı?\'\' dedi.

Sarıgül\'ün ise \'\'Ben asla ve asla Tayyip Bey i eleştirmem hatta Başkan seçilirsem kendisiyle Kadir Bey\'den de daha uyumlu çalışırım. Lütfen bunu ilet sayın Başbakanıma\'\' dediği belirtildi.

Ardından ikili İstanbul\'un diğer ilçelerinde kimlerin başkan olması gerektiğine dair fikir alışverişinde bulundu. Kütahyalı ile Sarıgül\'ün çok samimi olduğu ve sık sık kahkahalar attığı gözlendi.

Öte yandan, ikilinin ne görüştüğüne ilişkin muhabirlerimiz Rasim Ozan Kütahyalı\'yı aradı. Kütahyalı, "Ne konuştuğum sizi ilgilendirmez. İstediğim her şeyi konuşurum. Size mi soracağım ne konuşacağımı\'\' dedi.
GERÇEKGÜNDEM