MedyaFaresi MedyaFaresi

Rahşan Ecevit de Taksim'de! Bülent'in ruhu buralardadır!

Tarlabaşı'nda toplanan ve aralarında CHP Milletvekilleri ile Rahşan Ecevit'in de bulunduğu bir grup, yürüyerek Taksim'e geldi.

Eklenme: 01 Mayıs 2010 12:57 - Güncelleme: 07 Nisan 2016 10:46

Tarlabaşı'nda toplanan ve aralarında CHP Milletvekilleri ile Rahşan Ecevit'in de bulunduğu bir grup, yürüyerek Taksim'e ulaştı.

Elindeki karanfille  yürüyerek Taksim'e giriş yapan Demokratik Sol Halk Partisi (DSHP) Genel Başkanı Rahşan Ecevit, "Fazla bir şey söylemeye gerek yok.  Arkadaşlarımızın hep beraber olması her şeyi anlatıyor. Bütün  gün işçilerle birlikte olacağım. Eşim de burada  olmak  isterdi ama kendisinin ruhu burada" dedi.   

Taksim'de CHP'lilerle buluştular
Ellerinde, merhum Bülent Ecevit'in fotoğrafının da bulunduğu çelenk taşıyan partililer, Rahşan Ecevit ile birlikte Taksim Meydanı'ndan Tarlabaşı'na yürüdü. Ecevit, Tarlabaşı'nda,  aralarında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekilleri Çetin Soysal ve Mehmet Sevigen, Türk-İş Başkanı Mustafa Kumlu ve Bayram Meral'in de aralarında bulunduğu grupla buluştu. Yaklaşık 500 kişi, Tarlabaşı'ndan Taksim Meydanı'na yürüdü. Grup, yürüyüşün ardından kutlamalara katılmak üzere Taksim Meydanı'na giriş yaptı .