MedyaFaresi MedyaFaresi

Rabia Naz'ın annesi Atika Vatan: Eşim bir şeyleri ortaya çıkardığı zaman susturmaya çalışıyorlar

Şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren Rabia Naz Vatan'ın annesi Atika Vatan, eşi Şaban Vatan'ın gözaltına alınmasının ardından sosyal medya hesabından bir mesaj yayınladı.

Eklenme: 14 Kasım 2019 12:51 - Güncelleme: 14 Kasım 2019 12:55

Gazeteci Erhan Öztürk'ün Twitter hesabından paylaştığı videoda Atika Vatan, "Bu sabah eşimi yine ifadesini alacağız diyerek gözaltına aldılar. Tıpkı daha önce akli denge yargılaması olduğu gibi.. Çünkü eşim bir adım ileri gidip bir şeyleri ortaya çıkardığı zaman direk onu susturmaya çalışıyorlar" dedi.

İşte o video...

Kucağında bebeği ile birlikte çektiği videoda Atika Vatan, "Ben kucağımda 40 günlük bebeğimle beraber eşimin adaletini buradan sağlamaya çalışıyorum. Herkese sesimi duyurmaya çalışıyorum. Yani benim devletim nerede?" dedi. 

Ne Olmuştu?

Şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren Rabia Naz Vatan'ın babası Şaban Vatan, savcılık kararı ile bu sabah polis ekiplerince gözaltına alındı. Eynesil ilçesindeki evinden alınan Vatan, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyete götürüldü. Şaban Vatan'ın hangi suçlamayla gözaltına alındığı ise açıklanmadı. Vatan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Polisler beni almaya geldi eve, ifadem alınacakmış" dedi.

Şaban Vatan, önceki gün Rabia Naz soruşturmasında gizlilik kararının kalkmasının ardından soruşturma dosyasındaki bazı bilgi, belge ve görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşarak, soruşturma savcılarına yönelik çeşitli suçlamalarda bulunmuştu.