MedyaFaresi MedyaFaresi

Programları yayından kaldırdı! Flash TV'nin üzerinde siyasi baskı iddiası

Ekonomik sebeplerden dolayı 2 Ocak'ta ekranı kararan Flash TV, bugün yeni bir haberle sarsıldı.

Eklenme: 03 Ocak 2019 18:02 - Güncelleme: 03 Ocak 2019 19:48

Birçok gazete ve televizyonun hükümete daha yakın bir yayın çizgisi benimsemesinin ardından yaptığı aykırı çıkışlarla dikkat çeken Flash TV’de oldukça dikkat çeken kararlar alınmaya başladı.

Yayın akışının büyük bölümünü eğlence programlarına ayırmasına rağmen, haber bülteni ve programlarında daha tarafsız bir görüntü çizmeyi tercih eden kanal, dün yapılan yayın kesintisinin ardından bugün haber programlarını yayından kaldırma kararı aldı.

Yapılan açıklamada, "Son günlerde yaşanan gelişmeler nedeniyle Flash TV yönetimi Gerçek Gündem ve Gece Hattı programlarını yayından kaldırmıştır. Kamuoyuna duyurulur." denildi. 

Gece Hattı programını Gökhan Taşkın, sabah kuşağında yayınlanan Gerçek Gündem programını ise Yılmaz Tunca hazırlayıp sunuyordu. 

KESİNTİ ÜCRETLE İLGİLİYDİ AMA…

Medyaradar’ın sabah saatlerinde ulaştığı bilgilere göre; Flash TV’nin dün yapılan kesintisi Türksat’a yatırılması gereken paranın ödenememesi ile ilgiliydi ve bugün yatırılan ücret sonrası kanalda işler normale döndü.

Ancak kanalın tekrar izleyici ile buluşur buluşmaz, haber bültenlerini kaldırma açıklaması yapması ise birçok soru işaretini beraberinde getirdi.

SİYASETTEN BİR BASKI VAR MI?

Kanalın hep kapalı kapılar ardında kalmayı tercih eden patronu Ömer Ziya Göktuğ, 2014 yılında ilk kez Medyaradar’a konuşmuş ve o dönem oldukça iz bırakan ifadeler kullanmıştı.

Bazı siyasilerin yayınlarıyla ilgili kendisini aradığını açıkça söyleyen Göktuğ, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ile ilgili ise şunları söylemişti:

Sayın Erdoğan’ı 68 yılından bu yana tanırım. İmam Hatip Lisesi 2.inci veya 3.üncü sınıfındaydı. Beyoğlu ilçe gençlik kolu başkanlığı, ilçe ve il başkanlığı, Belediye Başkanlığı, Parti başkanlığı Başbakanlığı dönemlerini ayrıntısıyla bilirim. Sn. Erdoğan’ın tanıdığı ilk TV patronu benim. Girdiği ilk TV Stüdyosu bizim stüdyolarımızdır.

İkimiz de birbirimizi biliriz. Başbakan olup girdiği ilk Bakanlar kurulunda arkadaşlarına “Benden uzak durmalarını, yokluğa mahkûm etmelerini” söylemiş. Bunu bana o kurulda bulunan iki bakan anlattı. Bana neden bu kadar kırgın – kızgın olduğunu bilmiyorum. AKP kurulurken Sn. Gül, Sn. Gökçek ve Sn. Erdoğan yarışıyordu.

Ben esasen bu kuşaktanım ama Erbakan Hoca’yı yarı yolda bırakmalarını hoş karşılamıyordum. Bu üçlü arasında en az yakın olduğum kişi Sn. Erdoğan’dı… O süreçte benim dışımda ve bence gerçek dışı bazı dedikodular nedeniyle kırılmış olabilir. Yine de Flash gerçekten tarafsız yayıncılık yapıyor… Yıkıcı muhalefet yapmıyor… Bu durumu da dikkate alıyor olabilirler.