MedyaFaresi MedyaFaresi

Posta gazetesinden Candaş Tolga Işık'a jet ski sansürü

Candaş Tolga Işık, Gökçek'in jet skisini, gazetesi Posta'nın dün küçük bir haberle görmesini bugünkü köşesinde eleştiren bir yazı kaleme aldığını ifade ederken, ancak bu yazının kendisine bile sorulmadan sansürlendiğini belirtti.

Eklenme: 07 Temmuz 2019 14:38 - Güncelleme: 07 Temmuz 2019 14:43

31 Mart seçimlerini kazanarak koltuğa oturan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, belediye içindeki araştırmalarında dün dikkat çeken bir bilgi ortaya çıkmıştı.

Belediye deposundan çıkan jet ski için Gökçek ne dedi?

Melih Gökçek’in yaklaşık 25 yıl Belediye Başkanlığı görevini yaptığı Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin deposunda jet ski bulunmuştu. Denizin olmayan Ankara’da jet ski’nin neden alındığı tartışma yaratmıştı.

Ankara’da bu da oldu: Belediyenin deposundan jet ski çıktı!

SANSÜRLENDİ

Posta gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık ise, konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Işık, Gökçek'in jet skisini, gazetesi Posta'nın dün küçük bir haberle görmesini bugünkü köşesinde eleştiren bir yazı kaleme aldığını ifade ederken, ancak bu yazının kendisine bile sorulmadan sansürlendiğini belirtti.

Gökçek’in jet ski açıklamasıyla Levent Kırca’nın o skeci akıllara geldi

Candaş Tolga Işık, "M. Çelik’in Ankara BB envanterinden çıkan jet ski ÖZEL haberinin gazetemin birinci sayfasından 'kuş kadar' görülmesini eleştirmiştim. O yazım bana haber bile verilme ihtiyacı duyulmadan sansürlenmiş! Eleştiriye cesareti, eleştirilmeye tahammülü olmayan bir 'gazetecilik' modeli" diye yazdı.

İşte Candaş Tolga Işık'ın o paylaşımı:

İşte Işık'ın "kuş kadar" dediği ve gazetesini eleştirdiği o haber: