MedyaFaresi MedyaFaresi

Polis son model Mercedes'le Gezi'ye girdi!

Yeniden açılan Gezi Parkı'da polis ekiplerinin son model otomobille dolaşması dikkat çekti.

Eklenme: 09 Temmuz 2013 11:22 - Güncelleme: 06 Nisan 2016 00:48

TAKSİM Dayanışması’nı oluşturan örgütlerin temsilcileri Taksim Meydanı’ndaki otelde gerçekleştirdikleri toplantının ardından Gezi Parkı’na yürüdü. "Bu daha başlangıç mücadeleye devam " sloganı atan yaklaşık 50 kişi, Gezi Parkı’na girdi. Park içinde alkışlarla yürüyen kalabalık, kısa bir basın açıklaması yaptı. Taksim Dayanışması Sözcülerinden Avukat Can Atalay, Gezi Parkı’yla ilgili mahkeme kararının Ulusal Yargı Sistemi Ağına düşüş tarihinin 18 Haziran olduğunu öne sürerek, "Biz bu kararı en erken bu tarihte öğrenebilirdik. Biz bu hükümete güvenmiyoruz. Kararın değiştirdilip değiştirilmediğini bilemezdik" dedi.

Kararın açık olduğunu ve Gezgi Parkı’nın park olarak kalmasını sağladığını söyleyen Atalay, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun bu konudaki açıklamalarına tepki gösterdi. Kısa açıklamanın ardından Taksim Dayanışmasını oluşturan örgütlerin temsilcileri parktan ayrıldı.

Bu arada Taksim gezi Parkı’nın halka açılmasının ardından bazı vatandaşların banklarda dinlendikleri görüldü. Park içinde belediye ekiplerinin çalışmaları da sürüyor. Bugün parkın girişine ahşap sandıklar içinde şimşir ağaçları getirildi. Parkın ortasına asılan belediye duyuru pankartının arkasına Taksim Şehitleri Parkı yazısı yazılması da dikkat çekti.

POLİSTEN MERCEDESLİ DENETİM

Bu arada dün açılıp kapandıktan sonra geceyarısı tekrar açılan Gezi Parkı’na vatandaşların büyük ilgisi sürüyor. Parkı gezen vatandaşlar çimlerde ve banklarda oturup vakit geçirirken polis ekiplerinin son model otomobille park içinde denetim yapması dikkatlerden kaçmadı.

Son model aracın, 2012 yılında İstanbul Trafik Vakfı tarafından alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne hizmet aracı olarak kullanılması için verildiği öğrenildi.

DHA