MedyaFaresi MedyaFaresi

PKK'nın hain bombalı tuzağı yine sivilleri vurdu!

Şırnak ile Cizre arasında, askeri araçların kullandığı yola döşenen bomba sivil bir aracın geçişi sırasında patladı. 4 sivil yaralandı

Eklenme: 30 Ekim 2011 15:25 - Güncelleme: 09 Mart 2016 02:50
Şırnak ile Siirt arasındaki Çakırsöğüt Komando Tuğay Komutanlığı'na ait araçların genellikle kullandığı yola döşenen bir başka uzaktan kumandalı bomba ise bulunarak imha edildi.

Şırnak-Siirt karayolu üzerinde bulunan Çağırsöğüt Jandarma Komando Tuğay Komutanlığı'na giden ve sınır kesiminde operasyon yapan askerlerin dönüş güzergahına, teröristler tarafından döşenen uzaktan kumandalı ve C-4 patlayıcı madde ile desteklenmiş bir düzenek bulundu. Bir vatandaşın ihbarı sonucu bulunan patlayıcı düzenek olduğu bilgisi üzeren Şırnak Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı bomba imha uzmanı, olay yerine geldi. Çevrede alınan sıkı önlem alan güvenlik güçleri, yolu da bir süreliğine trafiğe kapattı. Düzenek fünye ile imha edildikten sonra patlama yerinde 1 metrelik çukur oluştu. Bombanın zamanında farkedilip imha edilmesi bir faciayı önledi.

Öte yandan Şırnak ile Cizre İlçesi arasında bulunan karayolunun Küpeli Dağı eteklerindeki Kasrik Beldesi mevkiinde, Akçay 6'ncı Piyade Jandarma Komutanlığı'na bağlı birliklerin geçiş için kullandığı karayolu kenarına döşenen bomba, Kamil Kolanç'ın kullandığı 73 SE 608 plakalı sivil aracın geçişi sırasında patladı. Patlama sırasında sürücü Kolanç ile birlikte araç içerisinde bulunan Baki Akman, Yunus Öztürk ve Mehmet Şener adlı kişiler yaralandı. Cizre Devlet Hastanesi'ne getirilen yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Bu arada Kamil Kolanç ve arkadaşlarının Akçay 6'ncı Piyade Jandarma Komutanlığı'na giderek perde ve döşeme işi yaptıkları ve dönüş sırasında bombanın patladığı öğrenildi.

Her iki patlama ile ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

Ercan KALAY-Ramazan İMRAĞ/ŞIRNAK, (DHA)