MedyaFaresi MedyaFaresi

PKK'lı polise böyle ateş açtı! O anlar kamerada...

MEDYAFARESİ VİDEO- ŞIRNAK'ta yasadışı gösteriler sırasında polis araçları ile Mobese kameralarına yüzünü puşu ile kapatıp, av tüfeğiyle ateş açan F.B., polisin düzenlediği operasyonla yakalandı.

Eklenme: 02 Kasım 2013 16:19 - Güncelleme: 25 Mart 2016 14:42

O ANLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDGH) üyesi olduğu belirlenen F.B., tutuklandı.

Şırnak’ta çeşitli tarihlerde düzenlenen yasadışı gösterilerde kalabalık gruplar arasından bir kişinin polis araçları ile Mobese kameralarına elindeki av tüfeğiyle ateş açıldığı saptandı. Saldırgan, son olarak geçen 13 Ekim’de, Gaffar Okkan Caddesi’nde yasadışı gösteri yapan 15-20 kişilik grubun içinden polis aracı ile Mobese kameralarına tüfekle ateş açtı. Açılan ateşte yaralanan olmazken, polis aracında hasar oluştu, Mobese kamerası da kullanılamaz hale geldi.

Polis, yüzünü poşu ile kapatıp av tüfeğiyle ateş açan kişinin F.B. olduğunu belirledi. Operasyonla F.B. yakalanırken, şüphelinin adresinde olaylarda kullandığı 2 tüfek, yüzünü kapattığı poşu ile olaylarda giydiği kıyafetler ele geçirildi. Terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDGH) üyesi olduğu belirlenen F.B., polisteki sorgusunun ardından sevk edildiği mahkemede tutuklanarak cezaevine konuldu.

DHA