MedyaFaresi MedyaFaresi

PKK Elazığ, Tunceli ve Bitlis'te saldırdı!

PKK, Elazığ, Tunceli ve Bitlis'te saldırı düzenledi. Saldırılarda ölen ya da yaralanan olmadı.

Eklenme: 22 Eylül 2015 22:49 - Güncelleme: 25 Mart 2016 03:36

BİTLİS'TE JANDARMAYA VE EMNİYETE SALDIRI
 
Hizan İlçe Jandarma Komutanlığı ile İlçe Emniyet  Amirliğine terör örgütü PKKmensuplarınca, uzun namlulu silahlarla saldırı  düzenlendi. 
 
Alınan bilgiye göre, Yeşilova Mahallesi'ndeki İlçe Jandarma  Komutanlığı ve İlçe Emniyet Amirliğine saat 20.50 sıralarında terör örgütü PKK  mensuplarınca, uzun namlulu silahlarla saldırı yapıldı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine yaklaşık 30 dakika  süren çatışmanın ardından terör örgütü mensupları, gecenin karanlığından  faydalanarak ormanlık alana kaçtı. Can kaybı ve yaralanmanın yaşanmadığı çatışmada, kaçan teröristlerin  yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı. 
 
 
TUNCELİ’DE ADLİYE LOJMANLARINA ROKETATARLI SALDIRI
 
Tunceli’nin Ovacık ilçesinde adliye lojmanlarına roketatarlı saldırıda bulunuldu. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı.  
 
Edinilen bilgiye göre Tunceli’nin Ovacık ilçe girişinde bulunan adliye lojmanlarına saat 20.00 sularında bir grup PKK’lı tarafından roketatarlı saldırıda bulunuldu. Adliye lojmanları önünde nöbet tutan polislerin karşılık vermesiyle PKK’lılar olay yerinden kaçarken, saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı.
Olayın ardından saldırıyı düzenleyen PKK’lıları yakalamak için operasyon başlatıldı.
 
KARAKOÇAN'DA EMNİYET LOJMANLARINA ROKETLİ SALDIRI
 
Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde bulunan polis lojmanlarına, PKK'lı teröristler tarafından roketli saldırı düzenlendi.  
 
Edinilen bilgiye göre, Karakoçan'da İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne ait lojmanlara teröristler tarafından roketli saldırı düzenlendi. Özel Harekat Timlerinin anından karşılık verdiği saldırıda can kaybı ve yaralanan olmadı. Kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede operasyon başlatıldı.