MedyaFaresi MedyaFaresi

Philip Cocu'dan istifa açıklaması

Fenerbahçe Teknik Direktörü Phillip Cocu, Spartak Trnava maçı öncesinde basın mensuplarını sorularını yanıtladı.

Eklenme: 03 Ekim 2018 20:42 - Güncelleme: 03 Ekim 2018 20:49

Ligde oynadıkları Çaykur Rizespor maçından sonra basın toplantısı düzenlemediği için gazetecilerden özür dileyen Cocu, Ali Koç’un istifasını istediği iddialarına da yanıt  verdi.

Hollandalı çalıştırıcı, “Bu konuda söyleyeceğim bir şey yok. Böyle bir şey gerçekleşmedi çünkü” ifadelerini kullanırken takımın geleceği hakkında önemli açıklamalar yaptı.

İşte Cocu’nun açıklamalarından satır başları;

“Yarın çok önemli bir maça çıkacağız ama öncesinde sizlerden özür dilemek istiyorum. Son maçtan sonra karşınıza çıkamadım. Genellikle bu soruları cevaplandırmaya özen gösteriyorum ama hayal kırıklığım üst düzeydeydi. Kısa tutmanın iyi olduğunu düşündüm. Şu anda karşınızdayım.

Çok daha uygun bir durumdayım. Yarın kendi sahamızda bir Avrupa maçı oynayacağız. Beşiktaş maçında kazanamadık ama iyi bir performans sergiledik. Sadece yarın değil, pazar günü de aynı şeyi göstermeliyiz. Son maçta bunu göremedik. Çok enerjik bir takımla oynayacağız. Ama kalitemizi göstermek zorunda olduğumuz bir akşam olacak. ”

“KİMSE BU DURUMDAN MUTLU DEĞİL”

“Ayağa kalkmayı en erken şekilde başarmak istiyoruz. Herkes bu durumu değiştirme kiçin elinde ngeleni yapıyor. Kimse bu durumdan mutlu değil, olamaz da. Kulüp ve oyuncular da mutlu değil. Fenerbahçe hiç alışık olmadığı bir durumda.

Değişim için neler gerekiyor deniyordu. Oralardan da aldığım bazı noktalar var. sadece bireysel performans almamalıyız. Bizim isteğimiz kesinlikle bu değil. Takım halinde bunu başarmalıyız. Biz bir şeyi başaracaksak farklı dilleri, farklı milletlerden gelen oyuncuları birleştirerek bunu yapacağız. ”