MedyaFaresi MedyaFaresi

Peşpeşe gözaltına alındılar!

Terör örgütü IŞİD'e yönelik peş peşe operasyonlar düzenlendi.

Eklenme: 11 Ekim 2015 16:43 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 03:04

Şanlıurfa’da polis tarafından düzenlenen operasyonda; terör örgütü IŞİD üyesi oldukları iddia edilen 14 kişi gözaltına alındı.
Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, IŞİD üyesi oldukları öne sürülen kişilere yönelik kent merkezindeki bazı adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi. Yapılan baskınlarda, IŞİD üyesi olduğu öne sürülen 14 kişi gözaltına alınırken, evlerindeki aramalarda bazı malzemelere de el konuldu. IŞİD üyesi olmakla suçlanan 14 şüphelinin Terörle Mücadele Şubesi’nde sorgulanmasına başlandı.

İZMİR'DE 7 GÖZALTI

İZMİR’de IŞİD terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda, örgüt adına faaliyette bulunduğu ve boru tipi bomba yapımı için malzeme bulundurdukları ileri sürülen 7 kişi gözaltına alındı.

İzmir Emniyeti Terörle Mücadele Şubesi’ne bağlı polisler, kente IŞİD terör örgütü adına faaliyette bulunup, boru tipi bomba yapımı için malzeme bulundurdukları iddia edilen şüphelilerin yakalanması için harekete geçti. Özel Harekat Şubesi polislerinin de katılımıyla bugün sabah saatlerinde çok sayıda adrese operasyon düzenleyen polis, A.B. (30), M.K. (42), A.D. (20), İ.T. (27), O.D. (37), H.Ç. (33) ve Y.K.’yı (23) yakaladı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda, 1 ruhsatsız tabanca, bu tabancaya ait mermiler, uzun namlulu silaha ait fişekler, örgütsel doküman ve dijital malzemeler ele geçirildi. Gözaltına alınan 7 kişi, sorgulanmak üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

KONYA'DA 14 GÖZALTI

KONYA’da terör örgütü IŞİD üyesi oldukları iddia edilen gruba yönelik yapılan şafak operasyonunda 1’i kadın, 14 kişi gözaltına alındı.

Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, terör örgütü IŞİD üyesi oldukları iddia edilen bir gruba yönelik bugün eş zamanlı operasyon düzenledi. Daha önceden belirlenen adreslere yapılan baskında 1’i kadın 14 kişi gözaltına alındı.Meram eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler daha sonra ifadeleri alınmak üzere Terörle Mücadele Şubesi’ne götürüldü.Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

ADANA'DA IŞİD OPERASYONU

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince terör örgütü IŞİD'e yönelik olarak gerçekleştirilen operasyonel çalışmalarda, terör örgütünün sözde cihat çatışma bölgesi olarak adlandırdığı Suriye’ye gitmek amacıyla, Adana'ya gelen 9 Cezayir, 3 Fas vatandaşı olmak üzere toplam 12 yabancı ülke vatandaşına geçici olarak kullandıkları evleri kiralayan ve örgüt adına Adana'da sorumlu düzeyde faaliyet gösteren İ.Ç. isimli şüpheli gözaltına alındı. İ.Ç., yapılan işlemlerinin ardından sevk edildiği adli mercilerce tutuklandı.

İ.Ç'nin; yürütülen soruşturma kapsamında daha önceki tarihlerde yine Adana'da Mithatpaşa Mahallesi'nde yine aynı amaçlar için kiraladığı evde 4 Fransa, 1 İtalya, 2 Endonezya, 1 Suudiarabistan, 1 Almanya, 1 Tunus ve 1 Mısır vatandaşı olmak üzere 11 yabancı ülke vatandaşı yakalanarak haklarında gerekli işlemler yapılmak üzere İl Göç İdaresi Başkanlığına teslim edildiği belirtildi.

vatan