Abone Ol

Pelikancı Hilal Kaplan Fatih Erbakan'ın kararını görünce şok yaşadı

Sabah yazarı Hilal Kaplan, Cumhur İttifakı’na katılmama ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan’ı desteklememe kararı alması nedeniyle Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’a yüklendi. Kaplan, Erbakan için “Kuran eğitimini ve cemaatleri özgürleştiren lidere destek olmadı” dedi.

Pelikancı Hilal Kaplan Fatih Erbakan'ın kararını görünce şok yaşadı

İktidarın kontrolündeki gazetelerden Sabah’ın yazarı Hilal Kaplan, dün Cumhur İttifakı’na katılmama ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklememe yönünde aldıklarını açıklayan Yeniden Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ı eleştirdi.

Kaplan, Erbakan’ın “Ayasofya’yı aslına döndüren”, “Kuran eğitimini ve cemaatleri özgürleştiren” Erdoğan’a destek olmadığını ifade etti.

Yeniden Refah Partisi’ni yeniden değerlendirme yapmaya çağıran Kaplan, bugünkü yazısında şunları kaydetti:

“20 VEKİL MESELESİ İSE YAKIŞMADI”

“İyi Parti'nin Kandil onaylı HDP desteğini içine sindirdiği,

Saadet ile LGBT'lilerin aynı adayı desteklediği,

"İstanbul Sözleşmesi yaşatır" maskesiyle Meclis kürsüsüne çıkan ile "İstanbul Sözleşmesi aileyi öldürür" diyen liderlerin ittifak ettiği,

Esed'e aşk mektubu yazanlar ile ona katil diyenlerin omuz omuza yürüdüğü bir ortamda...

Fatih Erbakan, Ayasofya'yı aslına döndüren, başörtüsü yasağını kaldırıp katsayı haksızlığını çözen, Kuran eğitimini ve cemaatleri özgürleştiren, Mavi Vatan'dan yerli arabaya, yerli SİHA'lardan yerli tanka pek çok hayali gerçeğe dönüştüren, Karabağ ve Libya'da zafer kazanıp Zengezur koridorundan bizi Türk dünyasıyla buluşturan lidere destek olmama kararı aldı.

Şayet dendiği gibi 20 vekil meselesi ise konu, yakışmadı.

Tarihin ağır çekim aktığı günlerden geçiyoruz. Atılan hiçbir adımın etkisi beş yılla sınırlı kalmayacak, hiç kimse için...”