MedyaFaresi MedyaFaresi

Depremi Zinaya Bağlayan Profesörden Erdoğan'a İstanbul Sözleşmesi Teşekkürü

Pedofiliye karşı yasaları hedef alan Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Bedri Gencer, İstanbul Sözleşmesi kararı nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

Eklenme: 20 Mart 2021 21:53 - Güncelleme: 20 Mart 2021 21:04

Sosyal medya hesabından İstanbul Sözleşmesi'ne ilişkin kararı yayımlayan Gencer, "Sonunda toplumun temeli aileyi yıkma peşindeki azgın azınlığın değil,milletin sağduyulu sesi galip geldi. Ailenin idam fermanı İstanbul Sözleşmesi yırtıldı. Artık geleceğimize daha ümitli bakabiliriz. Teşekkürler Sayın Erdoğan" şeklinde not düştü.

Gencer, 'Elazığ'daki depremin ardından afetleri "zinanın yasal olmasına" ve "pedofilinin yasaklanmasına" bağlamıştı.

NE OLMUŞTU?

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü'nde görevli Prof. Dr. Bedri Gencer, Elazığ depreminin ertesi günü kişisel sosyal medya hesabı üzerinden afetleri çocuk evliliklerinin yasaklanmasına bağlayan bir paylaşımda bulunmuştu.
 
Gencer Twitter üzerinden “Gayretullaha dokunmak edebiyat değildir. AIDS, ebola virüsü… Avustralya, Çin gayretullaha dokundu azap geldi. Maazallah, biz de zinayı, livatayı yasallaştırarak, Allah’ın helal kıldığı yaşta evliliği tecavüz sayarak, mutlu yuvaları bozarak gayretullaha dokunmayalım. Az kaldı” mesajını paylaştı.

Gencer, daha sonra yaptığı paylaşımı sildi. YTÜ’de uzun süredir görev yapan Gencer, daha önce de katıldığı bir seminerde boşanan kadınların “hafif kadınlar” olduğu imasında bulunmuştu.