MedyaFaresi MedyaFaresi

Patriotlar Türkiye'ye bayram hediyesi!

Amerika'nın Türkiye'ye göndereceği 2 patriot füze bataryasıyla ilgili Time dergisi 'Bayram Hediyesi' başlığını kullandı

Eklenme: 17 Aralık 2012 13:09 - Güncelleme: 15 Ocak 2016 05:24

TIME dergisi, ABD yönetiminin Türkiye’ye 2 Patriot füze gönderme kararını küstah bir başlıkla yorumladı: Bayram hediyesi, bataryalar dahil...

Obama yönetiminin, 2012 yılının sona yaklaştığı bir dönemde Türkiye’ye iki Patriot füze bataryasını gönderme kararı, “Türkiye’ye bayram hediyesi” yorumlarına yol açtı.

"KAPISINDA BELA OLAN BİR NATO ORTAĞINA YARDIM"

TIME dergisi, ABD’ye Türkiye’yi Suriye’den atılabilecek füzelere karşın korumak amacıyla 2 Patriot bataryası ve 400 asker göndereceğine dikkat çektiği haberinde, “Türkiye’ye bayram hediyesi, bataryalar dahil” başlığını kullandı. Atılan adım için “askeri açıdan anlamlı bir hareketten çok kapısında bela olan bir NATO ortağına yardım meselesidir” diyen Time, “2 yıllık bir süre Suriye’deki isyanın 40 bin kişinin ölümüne yol açarken ABD’nin Esad’ı devirmek isteyenlere yardım amacıyla pek az bir şey yaptığını” savundu.

TIME dergisi, ABD’nin bataryalarının Türkiye’nin güneydoğusuna ulaşmasının zaman alacağını, Pentagon yetkililerinin bunun 3 hafta sürebileceğini söylediklerini belirtti. Yazıda, “Pentagon’da hiç kimse, Suriye’nin artan biçimde kuşatma altındaki güçlü adamının o kadar uzun bir süre iktidarda kalıp kalmayacağını bilmiyor” yorumunda bulunuldu.