MedyaFaresi MedyaFaresi

Patlamadan sonra Türkler Suriyelilere saldırdı!

Reyhanlı'da 18 kişinin öldüğü patlamadan sonra toplanan Türk gençler yoldan geçen Suriyelilere saldırdı.

Eklenme: 11 Mayıs 2013 16:18 - Güncelleme: 16 Mart 2016 18:28

REYHANLI\'DA PATLAMA! 18 ÖLÜ, 22 YARALI! 

HATAY\'DA 4 AYRI PATLAMA! İŞTE İLK GÖRÜNTÜLER! FOTO GALERİ

MUAMMER GÜLER\'DEN PATLAMA AÇIKLAMASI! VİDEO

İŞTE PATLAMADAN İLK GÖRÜNTÜLER! VİDEO

Hükümetten Reyhanlı\'daki patlamaya ilk açıklama!

Patlamaların ardından Reyhanlı’da büyük panik yaşandı.

Bir evin yıkıldığı, Reyhanlı Belediyesi başta olmak üzere bazı binalarda hasarın oluştuğu patlamalar ilçe halkını huzursuz etti. Bir çok kişi araçlarıyla ilçeyi terk etmeye başladı.

Bu arada çevre il ve ilçelerden Reyhanlı’ya güvenlik gücü takviyesi yapılırken, çok sayıda sağlık ekibi ve ambulans gönderildi. Yaralılardan durumları ağır olanların başka illerdeki hastanelere sevk edilebileceği belirtildi.

SURİYELİLERE SALDIRDIRILINCA POLİS HAVAYA ATEŞ AÇTI

Onlarca kişi, yaya ve araçlarla geçen Suriyelilere saldırması üzerine olay yerine gelen polisler havaya ateş açarak kalabalığı dağıtmaya çalıştı.

YENİ PATLAMA PANİĞİ

 Yerel güvenlik yetkililerinin anlatımına göre, ilçede yeni bombalı saldırıların olacağı söylentisi halkta paniğe neden oldu. Çoğu kişi araçlarına binerek aileleriyle birlikte çevre ilçe ve illerdeki akrabalarına gitmek için hareket etmeye başladı. Patlama sırasında Antakya\'da bulunan Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, haberi alır almaz ilçeye hareket etti. Şanverdi, milliyet.com.tr\'ye yaptığı açıklamada, "Postane binası ile belediye binası önünde iki ayrı patlama meydana geldi" bilgisini verdi.

Milliyet