Abone Ol

Patlamada yaralanan ODTÜ'lü bu sabah bulundu!

Ankara'daki saldırıda yaralanan ODTÜ'lü öğrenci, yaralı halde gelebildiği Adalet Bakanlığı ek hizmet binası bahçesinde baygınlık geçirdi. Sabah mesaiye gelen Bakanlık personeli tarafından bulunan Hasan G., hastaneye kaldırıldı.

Patlamada yaralanan ODTÜ'lü nasıl bulundu?

Ankara'daki saldırıda yaralanan ve Adalet Bakanlığı ek hizmet binası önünde baygınlık geçiren ODTÜ'lü öğrenci Hasan G, sabah mesaiye gelen bakanlık personeli tarafından fark edilerek hastaneye kaldırıldı. Patlama sonrasında, Kızılay'da bulunan Adalet Bakanlığı ek binası bahçesine kadar yaralı halde giden 22 yaşındaki ODTÜ 3'üncü sınıf öğrencisi Hasan G, burada baygınlık geçirdi.

Olay yerinden uzaklaştığı için gece saatlerinde fark edilemeyen Hasan G, bakanlık bahçesinde baygın halde sabahladı. Bu sabah mesaiye gelen Bakanlık çalışanları, Hasan G'yi fark ederek 112 Acil Servis'e haber verdi.

Bir bakanlık personelinin refakatinde Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alınan Hasan G.'nin ameliyat edileceği öğrenildi.

Patlamada yaralanan ODTÜ'lü bu sabah bulundu! - Resim: 1Ankara saldırısında dikkat çeken Erdoğan detayı

Bakanlık görevlisi, Hasan G.'yi buldukları anı şöyle anlattı:

"Adalet Bakanlığı ek binası bahçesinde sabah iş başlangıcında bulduk. Gece zaten karanlık olduğu için güvenlikçiler de fark edememişler. Ambulansa haber verdik, ben de refakat ettim. Şu an durumu iyi. Kendisi bile yaşadığına inanamıyor."

Kaynak: AA