MedyaFaresi MedyaFaresi

Patlama Esad'ın işiyse ne gerekiyorsa yapılacak!

Hükümet sözcüsü Bülent Arınç, Reyhanlı'daki patlama ile ilgili, Esad tarafından yapıldığı ispatlanırsa ne gerekiyorsa yapılır dedi.

Eklenme: 11 Mayıs 2013 18:31 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 06:38

İşte Reyhanlı’daki patlama anı! Saniye saniye görüntülendi.. VİDEO.. 

HATAY’DA 4 AYRI PATLAMA! İŞTE İLK GÖRÜNTÜLER! FOTO GALERİ

İŞTE PATLAMADAN İLK GÖRÜNTÜLER! VİDEO

Erdoğan’dan Reyhanlı’daki patlama korkutan açıklama!

MUAMMER GÜLER’DEN PATLAMA AÇIKLAMASI! VİDEO

Reyhanlı, El Muhaberat ve Esad’ın işi... Şok iddia!

Hükümetten Reyhanlı’daki patlamaya ilk açıklama!

Erdoğan ne zaman ABD’ye gitse patlama oluyor!

Patlamadan sonra Türkler Suriyelilere saldırdı!

Hükümet sözcüsü Bülent Arınç konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Bu mübarek günde Allah onların cezasını versin. Böylesine sulhun barışın güzellikleri maneviyat hayatımızın en önemli günlerinin yaşandığı bir günde bunların yaşanması çok kötü. Bu olayları tertipleten tertipleyebilecek olan belli bir yer var. Ancak bunu açıklama bana düşmez. İçişleri Bakanımız konu hakkında gerekli açıklamaları yapacaktır."

Neden Hatay sorusuna Bülent Arınç, "Bu çok açık. Suriye\'den gelen masum insanların Suriye tarafından hedef haline getirildiğini biliyoruz. Olay yerinde incelemeler yapılırken. istihbarat raporları değerlendirildikten sonra gerekli açıklamalar yapılacaktır Reyhanlı öylesi seçilmiş bir yer değil. Bildiğiniz gibi Cilvegözü\'ndeki olayın failleri yakalanmıştı. Silahlı güçler olarak Suriye\'den bunlara kimleri destek verdiği biliniyor. Bu olayın arka planında ne yaşandığını kısa sürede öğreneceğiz. Öncelikle yaraların orada sarılması lazım. Şehitlerimiz cenazelerinin kaldırılması gerekir. Provokasyon önlemlerinin alınması gerekiyor. Olumsuz gelişmeleri engelleyecek siyasi iradeye ihtiyacımız var" dedi.


Bülent Arınç "Bu olayın Esad rejimi tarafından planlandığı ortaya çıkarsa ne yaparsınız?" sorusuna ise şöyle cevap verdi: Bu ispatlanırsa ne gerekiyorsa yapılır.