Paterson’da Türk yürüyüşü için geri sayım!

Amerika'daki Turklerin en buyuk etkinliklerinden Geleneksel Paterson & Clifton Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali’nin tüm hazılırıkları tamamlandı

Eklenme: 01 Mayıs 2013 19:12 - Güncelleme: 11 Nisan 2016 02:16

SENTA (Türk Amerikan Senatosu) ve Paterson & Clifton TGY Derneği tarafından birlikte organize edilen ve bu yıl 8.si gerçekleşecek olan Amerika’daki Turklerin en buyuk etkinliklerinden Geleneksel Paterson & Clifton Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali’nin tüm hazılırıkları tamamlandı ve yürüyüş için geriye sayım başladı.

4 Mayıs 2013 Cumartesi günü yapılacak olan Paterson & Clifton Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali’ne her yıl alışılagelmiş olan büyük katılımdan daha fazla bir katılım olacak. Çünkü bu yılki festivale bölgede bulunan dünyanın diğer ülkelerinden gelmiş birçok başka etnik grupların temsilcileri de katılıyor.  

Festivalde NİRAN ÜNSAL sahne alacak...

Bu yıl yapılan yürüyüşde her yıl Türkiye’den gelen sanatçıları izleyenler Türkiye’nin en büyük sanatçılarından biri olan Niran Ünsal’ı izleyecek. Bu yaz çıkaracağı yeni albümünden parçalarını ilk kez Paterson & Clifton Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali’nde sunacak olan Niran Ünsal, ayrıca bir gece önce de Festivalin 3 Mayıs akşamı Wayne, New Jersy’deki Grand Chalet’de yapılacak “Festival Balosu”nda da sahne alacak. 

Sanatçı yağmuru “Yağmur”la devam edecek...

Festivalde ünlü sanatçı Niran Ünsal’dan başka ünü piyanist şantör ve yerel sanatçılar da sahne alacak. Festivalde cekilis yapilacak cekiliste Turkiye’ye ucak bileti ve tum masraflari festival sponsorlarindan bir hastaneye ait olmak uzere 3 hasta Turkiye goturulrek tedavi edilecek.