MedyaFaresi MedyaFaresi

Partnerinizi İnstagram'da kontrol edebilecek misiniz? Gizli beğeni özelliği nedir?

İnstagram'da, özellikle kadınların hoşuna gitmeyecek bir yenilik daha... Partneriniz kimin fotoğrafını beğendi ya da partnerinizin fotoğrafını kim beğendi; artık bunları bilmeniz mümkün olmayacak! Beğeniler sadece kullanıcıların görebileceği şekilde gizlenecek, tıpkı hikayelerde olduğu gibi...

Eklenme: 19 Nisan 2019 19:08 - Güncelleme: 19 Nisan 2019 20:07

Kullanıcılarının beğeni peşinde koşmasını istemeyen Instagram yetkilileri, 'gizli beğeni' özelliğini test ediyor.

Instagram üzerinde tersine mühendislik çalışmaları yürüten ve bugüne kadar yayınlanmış pek çok özelliği aylar öncesinden duyuran Hong Konglu geliştirici Jane Wong, şirketin gizli beğeni sayısı özelliği üzerinde çalıştığını duyurdu.

Instagram üzerinde tersine mühendislik çalışmaları yürüten ve bugüne kadar yayınlanmış pek çok özelliği aylar öncesinden duyuran Hong Konglu geliştirici Wong, şirketin gizli beğeni sayısı özelliği üzerinde çalıştığını duyurdu. Wong, "Instagram, kullanıcılarının ne kadar beğeni aldıklarından ziyade, ne paylaştıklarına odaklanmalarını tercih ediyor" dedi.

Şirket bu özelliği uzun süredir düşünüyor
​Teknoloji sitesi Verge'e konuşan bir Instagram yetkilisi ise şirketin bu özellik üzerinde uzun süredir düşündüğünü söyledi.

Gönderi sahibi dışında görülemeyecek
Söz konusu özellik kullanıma girdiğinde bir gönderinin ne kadar beğeni aldığını gönderi sahibi hariç kimse görüntüleyemeyecek.

Instagram, beğeni sayısını gizleyerek hem kullanıcıların böyle bir rekabet içine girmemesini hem de daha fazla gönderi paylaşmasını sağlamayı amaçlıyor.