MedyaFaresi MedyaFaresi

Parktaki ceset tecavüzcünün çıktı

Almanya’nın Freiburg kenti yakınlarında park yerinde bulunan cesedin bir tecavüzcüye ait olduğu ortaya çıktı. Olay bununla da kalmadı, tecavüzcüyü öldürenler, tecavüz edilen kızın 48 yaşındaki Lübnanlı babası ve 17 yaşındaki erkek kardeşi çıktı.

Eklenme: 20 Haziran 2014 18:40 - Güncelleme: 24 Mart 2016 04:20

Savcılığın Freiburg’ta yaptığı basın toplantısında önceki akşam, Fransa sınırı yakınlarındaki bir park yerin ağır yaralı bulunan ve Fransız ilk yardım ekiplerinin tüm müdahalere yaşamını yitiren tecavüzcünün 23 bıçak darbesiyle öldüğü açıklandı.

Aynı zamanda uyuşturucu satıcısı olan 27 yaşındayı tecavüzcüyü olay yerin bir bahane ile getirtenin,  tecavüz edilen kızın 17 yaşındaki kardeşi olduğu açıklandı.

Cinayetin asıl aktörü olarak açıklanan Alman vatandaşı 17 yaşındaki kardeşe, kızın Lübnanlı babasının ve 21 yaşındaki bir yakınlarının yardımcı olduğunun ifadelerden ortaya çıktığı bildirildi. Olay gecesi tutuklanan dördüncü kişinin ise serbest bırakıldığı belirtildi.

Öldürülen adam 12 Haziran’da Müllheim’da genç kızı tecavüz etmiş ve polisçe aranıyordu.

Olay Almanya’da, kurban yakınların tecavüzcüyü polisten önce bulup linç ederek öldürmesinin polisin yeterli personele sahip olmadığının sebep olduğu tartışmasını başlattı.