MedyaFaresi MedyaFaresi

Paris katliamını yapan 3 kişi kardeş mi?

Paris katliamını yapanlardan 3'ünün kardeş olduğu iddia edildi.

Eklenme: 15 Kasım 2015 19:14 - Güncelleme: 31 Mart 2016 21:06

Fransa'nın başkenti Paris’te en az 129 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırıları düzenleyenlerin kimliklerini tespit etme çalışmaları sürerken, Belçika'nın resmi yayın kuruluşu RTBF, federal savcılara dayandırdığı haberinde saldırganlardan ikisinin Paris'e başkent Brüksel'den gittiğini belirtti.

Öte yandan saldırılara dahil olanlardan üçünün kardeş olduğu iddia ediliyor. Kardeşlerden birinin saldırıda öldüğü, diğerinin Belçika'da gözaltına alındığı belirtiliyor. Bir kardeş ise olay sırasında öldü ya da firarda. AFP’ye konuşan bir güvenlik kaynağına göre, Paris saldırılarını gerçekleştirenlerden biri hâlâ yaşıyor olabilir.

Fransız Haber ajansı AFP, soruşturmaya yakın kaynaklara dayandırdığı haberinde üç kardeşin saldırılara dahil olduğunu bildirdi.
 
AFP'ye göre bu kardeşlerden biri saldırılarda öldü, bir değeri Belçika'da gözaltında, üçüncüsü ise ya saldırılarda öldü ya da kaçtı.
 
AFP’ye konuşan bir güvenlik kaynağına göre, Paris saldırılarını gerçekleştirenlerden biri hâlâ yaşıyor olabilir.
 
Daha önce polisin, saldırılarda kullanılan siyah bir Volkwagen Polo arabayı kiralayan kişiyi aradığı belirtilmişti.
 
Bu kişinin hayatta ve kaçmış olma ihtimali bulunduğu bildirilen kardeşlerden biri olup olmadığı bilinmiyor.
 
BELÇİKA'DA OPERASYONLAR BAŞLADI
 
Cuma akşamı Paris’te 129 kişinin hayatını kaybettiği ve 99’u ağır olmak üzere 352 kişinin yaralanmasına sebep olan koordineli olarak gerçekleştirilen terör saldırılarının ardından Belçika polisi şüphelilere yönelik operasyon başlattı.

Belçika polisi, dün gözaltına alınan 3 kişinin ardından bugün de 4 kişiyi daha gözaltına aldı. 

Öte yandan resmi yayın kuruluşu RTBF, saldırganlardan ikisinin Paris'e Brüksel'den gittiğini belirtti. AP’ye konuşan Belçikalı bir yetkili de ölen saldırganlardan ikisinin Belçika’da yaşayan Fransız vatandaşları olduğunu doğruladı.

SALDIRGANLARDAN BİRİNİN KİMLİĞİ BELLİ OLDU
Paris'te dün akşam saatlerinde konser salonu, stadyum, restoran ve barlara yönelik koordineli şekilde düzenlenen terör saldırılarında ölü sayısının 129 olduğu açıklandı. Teröristlerden birinin kimliği de belli oldu. Terörist Paris doğumlu Ömer İsmail Mustafai olduğu ortaya çıktı. Bir teröristin yanında ise Suriye pasaportu bulundu.

SIRP MEDYASININ 2. BOMBACI İDDİASI...

Sırbistan’da yayın yapan Blic gazetesi’nin haberi göre ikinci intihar bombacısı 25 yaşındaki Ahmed Almuhamed. Gazete ayrıca, Almuhamed’in Sırbistan üzerinden Avrupa’ya gittiğini belirtti.

Habere göre Stade De France önünde bombayı patlatan Almuhamed, 3 Ekim'de Yunanistan'a girdi ve bir kaç gün kaldıktan sonra 7 Ekim'de Sırbistan sınırına geldi ve sığınma talep etti ancak Sırp yetkililer talebi reddetti. Habere göre Almuhamed Sırbistan, Macaristan ve Avusturya'dan sonra Paris'e gelmiş.