MedyaFaresi MedyaFaresi

Parasını gasp etti, 5 lira yol parası verdi

Adana'da bir kişiyi silahla tehdit ederek 35 lirasını aldığı ileri sürülen şüpheli yakalandı. Zanlının, gasbettiği kişiye 5 lira yol parası verdiği öğrenildi.

Eklenme: 03 Aralık 2014 18:09 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 17:48

İddiaya göre, merkez Seyhan ilçesi Hürriyet Mahallesi'nde İsmal K. (20), arkadaşıyla görüştükten sonra evine dönmek için yaya olarak otobüs durağına gittiği sırada önüne çıkan bir kişi silah tehdidiyle parasını gasp etti.

İsmail K, ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerine, şüphelinin cep telefonuna baktığını ancak almadığını, cebindeki 35 lirayı alıp 5 lirasını yol parası için iade ettiğini söyledi.

İddiaya göre gaspçı, parayı aldıktan sonra "Sen burada ne bekliyorsun" diye sordu. Küçükayhan ise "Dolmuşa binip eve gidecektim ama bütün paramı aldın" dedi. Bunun üzerine gaspçı cebinden 5 lirayı çıkartıp "Al bunu dolmuşla evine gidersin" diyerek olay yerinden uzaklaştı.

Öte yandan şüphelinin kaçarken İsmail K'ye, "Bana 'altın çocuk' derler" dediği ileri sürüldü. Polis ekipleri, aldığı bilgiler doğrultusunda şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı. Ekipler, yaptığı araştırmada "Altın çocuk" lakaplı şüphelinin İsmail K. (21) olduğunu tespit etti. Şüpheli, ekipler tarafından yakalanarak sorgulanmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü. İşlemlerinin ardından Adli Tıp Birimi'nde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheli, sevk edildiği mahkemece denetimli serbestlik şartıyla serbest bırakıldı. (AA)