MedyaFaresi MedyaFaresi

Paramparça dizisi gerçek oldu!

Nurgül Yeşilçay ve Erkan Petekkaya’nın başrollerini paylaştığı ‘Paramparça’ dizisi gerçek oldu. Yirmi yıl önce Fransa’nın Nice kentindeki özel bir hastanede doğum yapan iki kadına yanlış bebekler verildi. Gerçek ortaya çıkınca ebeveynler hastaneye 12 milyon...

Eklenme: 10 Şubat 2015 16:33 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 19:42

Sophie Serrano, 4 Temmuz 1994’te yattığı özel hastanede, Manon adını verdiği bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Ancak bebeğin ‘sarılık’ olduğu anlaşılınca iyileşmesi için birkaç gün hastanede kalmasına karar verildi. Hemşirelere teslim edilen minik Manon, sarılık olan başka bir bebekle aynı kuvöze kondu. Hastane dört gün sonra bebekleri ailelerine teslim ederken Sophie Serrano hemşireye kızının saçlarının o kadar uzun olmadığını, bu kadar kısa zamanda nasıl uzadığını sordu. Hemşire kuvözdeki ultra viyola lambalarından dolayı saçların uzamış olabileceğini belirterek bebeği verdi. 

EŞİM BEBEK ONDAN DEĞİL SANDI, BENİ TERK ETTİ
Anne Serrano olayın nasıl geliştiğini şöyle anlattı: 

“İçimde hep şüphe kaldığı için büyüyünce kızımın bana benzemediği hissine kapıldım. 10 yaşına basınca eşimi de ikna ederek ‘babalık testi’ için DNA karşılaştırması yaptırmaya karar verdik. Sonuçlar negatif çıktı. Yani Manon babasından değildi. Eşim bebeğin başkasında olduğunu ileri sürerek beni terk etti. Ne yapacağımı şaşırmıştım. Kızıma bir şey söylemedim ama iki yıl sonra ben de test yaptırdım. Kızın benim olmadığı kesinleşince hastaneyi mahkemeye verdim. Araştırma sonucunda bebeklerin karıştığı ortaya çıktı. Ben kızımdan ayrılmak istemedim. Adının açıklanmasını istemeyen diğer aile de çocuklarından ayrılmak istemediğini söyledi.  Çocuklarımız da ‘Büyüdüğümüz ailelerde kalmak istiyoruz’ deyince hastaneyi birlikte dava ettik. Bu aşamada çocuklar üzüldü. Çok zor günler yaşadık ama şimdi 20 yaşındaki kızımla çok mutluyuz. Umarım mahkemenin bu kararı örnek olur ve başka aileler böyle duruma düşmez. Çünkü yaşadıklarımız çok kolay değildi.”


Fransa'da yaşanan olay, Nurgül Yeşilçay ve Erkan Petekkaya'nın rol aldığı 'Paramparça' dizisini hatırlattı. Söz konusu dizide hastanede karışan bebeklerden biri zengin, diğeri ise fakir bir aile tarafından büyütülüyor.

KARMAŞIK DUYGULAR İÇİNDEYDİM AMA...
Sophie’nin gerçek annesi olmadığını anladığında çok şaşırdığını söyleyen Manon, daha sonra iki ailenin ilk karşılaşmasında gerçek annesine karşı bir yakınlık duymadığını ve karşısında adeta bir yabancı gibi durduğunu söyledi. Manon duygularını şöyle anlattı: “Çok tuhaftı. Karmaşık duygular içindeydim. Karşımda hiç tanımadığım ama gerçek annem olduğu söylenen bir kadın vardı.”

O ilk buluşmadan sonra iki aile de birbirinden uzak kalmaya karar verdi.