MedyaFaresi MedyaFaresi

Palalı saldırgan bu yüzden serbest! İşte nedeni..

Taksim'de Gezi eylemcilerine palayla saldıran, 1 vatandaş ve Çevik Kuvvet Müdürü'nü yaralayan palalı saldırgan bakın niye serbest bırakılmış..

Eklenme: 09 Temmuz 2013 17:22 - Güncelleme: 29 Mart 2016 18:30

SATIRLI SALDIRGAN CANLI YAYINA ÇIKTI! KİMSEYE VURMADIM!

İŞTE O SALDIRGAN FOTO GALERİ!

BU ELİ SATIRLI SALDIRGAN KİM VİDEO!

Palalı saldırganın tekmelediği kadın konuştu!

KRİMİNAL Polis Laboratuarı tarafından hazırlanan rapora göre, Taksim’de Gezi eylemcilerine saldıran, bir kişiyi yüzünden Çevik Kuvvet Müdürü’nü elinden yaralayan Sabri Çelebi’nin dehşet saçtığı pala 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Yasası kapsamına girmiyor. Daha basit bir anlatımla taşıması serbest.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın talebi üzerine Kriminal Laboratuvar’ın hazırladığı rapora göre Sabri Çelebi’nin elindeki kebapçıların kıyma yapmak için kullandıkları zırh. Zırhın yanısıra döner bıçağı da 6136 sayılı yasa kapsamı dışında.

Rapor, soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na gönderildi. Üst düzey bir emniyet yetkilisi, herhangi bir mesleğin icrası için üretilen aletin bir olayda kullanılsa bile yasa kapsamına girmediğini söyledi. Aynı yetkili, daha önce taraftarlardan alınan pala ve diğer kesici aletlerin de yasa kapsamına girmediği için haklarında 6136 sayılı yasadan dava açılamadığını belirterek, yasal bir düzenlemenin gerekli olduğuna vurgu yaptı.

YASA NE DİYOR?

6136 sayılı Ateşli silahlar ve bıçaklar yasasına göre kama, hançer, saldırma, şişli baston, sustalı çakı, pala, kılıç, kasatura, süngü, sivri uçlu ve oluklu bıçaklar, topuz, topuzlu kamçı, boğma teli veya zinciri, muşta ile salt saldırı ve savunmada kullanılmak üzere özel nitelikteki benzeri aletlerin taşınması ve bulundurulması yasak. Kanun bu silahları taşıyanları 2 yıldan 5 yıla kadar hapis ve 200 günden az olmamak üzere adlî para cezası ile cezalandırılır. Suç konusu bıçak ve aletlerin niteliği veya sayı olarak azlığı halinde verilecek ceza yarısına kadar indirilir.

Hürriyet’ten Çetin Aydın’ın haberi için tıklayın