MedyaFaresi MedyaFaresi

Palalı Sabri yurtdışına kaçtı! Hani kaçma şüphesi yoktu?

Taksim'de Gezi Parkı eylemcilerine pala ile saldıran Sabri Çelebi gözaltına alınıp kaçma şüphesi olmadığı için serbest bırakılmıştı.

Eklenme: 12 Temmuz 2013 11:24 - Güncelleme: 19 Mart 2016 02:16

 Sabri Çelebi’nin Fas’ta olduğu öğrenildi. Palalı saldırgan, Atatürk Havalimanı’nda yurtdışına çıktığı belirlendi. Palalı saldırgan S.Ç. 10 Temmuz Çarşamba günü Türk Hava Yolları’nın 16.30 uçağıyla Kazablanka’ya uçtu.

* Sabri Çelebi, 7 Temmuz Pazar günü akşam saatlerinde çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza mahkemesi tarafından serbest bırakıldı. Mahkeme adli kontrole de gerek görmedi.

* Pazartesi günü dosyaya atanan savcı, aynı gün değil bir gün sonra yani salı günü mahkemenin serbest bırakma kararına itiraz etti.

* 1. Ağır ceza mahkemesi, çarşamba günü dosyayı incelemeye aldı, kararını ise bir gün sonra, perşembe günü akşam saatlerinde açıkladı. Sabri Çelebi\'nin yakalanmasına karar verdi.

* Karardan tüm Türkiye\'nin haberi oldu ancak resmi yazışma prosedürü tamamlanamadı. "Yakalama" yı infaz edecek kolluk kuvvetlerine söz konsu yazı ulaşmadı. Öğrenildiğine göre de bu yazı halen emniyete ulaşmadı.

* Sabri Çelebi bu gelişmeler yaşanırken 10 Temmuz Çarşamba günü 16.30\'da Kazablanka\'ya uçtu. Çelebi\'nin Fas uçunu dönüşlü planladığı bir ay sonraya yani 10 Ağustos\'a dönüş bileti aldığı öğrenildi.

Ayrıntılar geliyor...

SATIRLI SALDIRGAN CANLI YAYINA ÇIKTI! KİMSEYE VURMADIM!

İŞTE O SALDIRGAN FOTO GALERİ!

BU ELİ SATIRLI SALDIRGAN KİM VİDEO!

Palalı saldırganın tekmelediği kadın konuştu!