Abone Ol

Özgür Özel'den Kılıçdaroğlu'na tokat gibi eleştiri: Seçimi CHP kaybetti

CHP genel başkanlığına adaylığını açıklayan Grup Başkan Özgür Özel, “Seçimi kaybetmişiz ve CHP Genel Merkezi hiçbir şey yokmuş gibi yapıyor. Bunu taşıyamayacağımı hissettim” dedi. Özel, seçim gecesi yaşananlar için de, “İlk gece önerim samimi bir özürdü” diye açıklama yaptı.

Özgür Özel'den Kılıçdaroğlu'na tokat gibi eleştiri: Seçimi CHP kaybetti

CHP genel başkanlığına adaylığını açıklayan Grup Başkan Özgür Özel, Sözcü TV’de İpek Özbey moderatörlüğündeki programda gazeteciler Uğur Dündar ve İsmail Saymaz sorularını yanıtladı. 

Özel’in konuşmasından satır başları şöyle:

“İlk gece önerim samimi bir özürdü. Genel Başkan’a haksızlık yapmayalım. Genel Başkan bütün görüşleri dinliyor, not alıyor ama ‘Ben şöyle yapcam, böyle yapcam’ demiyor. Demesini de bekleyemeyiz. Kamuoyu tarafından algılanışı ve işin devamı hepimiz için bir vicdani sorgulama noktasına geldi. Seçimi kaybetmişiz ve CHP Genel Merkezi hiçbir şey yokmuş gibi yapıyor. Bunu taşıyamayacağımı hissettim. O süreçte ben şunu söyledim; ‘Ben kaybeden takımda santrafor oynayacağıma şampiyon takımda her şeye talibim. Üyeler derse ki; ‘Özgür, sen çok oynadın sen artık oynamayacaksın. Top topla’ derlerse top toplarım. Ama derlerse ki; ‘Geç takımın başına’ Ona da talibim dedim. Bu iki aylık süreçte de konuşmam gereken herkesle konuşmaya çalıştım. Bir yandan da başka alternatif veya benim aklıma yatan bir başka alternatif olsaydı sorumluluk yerine seve seve fedakarlık yapardım.”