MedyaFaresi MedyaFaresi

Özel evlerde ne yapıldığı bizim ilgi alanımızda değil!

Başbakan Yardımcısı Arınç, kızlı erkekli evlerin denetleneceği iddiasını yalanladı.

Eklenme: 04 Kasım 2013 19:22 - Güncelleme: 16 Mart 2016 22:58

Başbakanlık Yeni Bina'da gerçekleşen toplantı yaklaşık 6 saat sürdü. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, toplantıyla ilgili açıklama yaptı.
İşte Arınç'ın açıklamalarından satırbaşları:
- Başbakan Erdoğan'ın o sözleri ile ilgili; Bu konu basında da yer aldı ancak bizim Kızılcahamam'da yaptığımız toplantılar parti içi toplantıdır. Bu toplantıların dışarıya yansıması hiç gerçekçi değil. Bunlara bilgi denmez sadece duyum değil. Gençlik ve Spor Bakanı'na yurtların yeterli olmadığı öğrencilerin dışarıda kaldığı söylenildi.

- Kredi Yurtlar kurumu 10 yıllık iktadırımızda mÜkemmel yurtlar yaptı. Ancak yurtlar kafi gelmiyor. Sayın Başbakanımız bu yurtların sayısının arttılrılması talimatını verdi. Sokaklarda eylemlerin yurtlara taşınmasının öğrencileri rahatsız edeceği söylendi. özel evde kalan öğrencilere baskınlar yapabileceği konusunda bir konuşmamızda yok görüşümüzde yok. Özel kiralanmış evlerde kimler kalıyor bizim ilgi alanımız da değil yetki alanımız da değil.

- Gazetelere yansıdığı şekilde özel evlerde kalan öğrencilerin denetlenmesi gibi haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bizim öyle bir düşüncemiz de yok, yetkimiz de yok. Kredili Yurtlar Kurumu'na bağlı yurtların denetlenmesi Spor ve Gençlik Bakanlığımızın yetkisi alanındadır.
MEVCUT YAPIYA TEL ÖRGÜ EKLENECEK
(Nusaybin'de örülen duvarla ilgili)
Geçici tedbir olarak bir duvar örülüyor. Mevcut yapının üzerine tel örgü çekilecektir.
Boydan boya bir duvar yapmak söz konusu değil.
SÜREÇ TIKANDI AMA BİTMİŞ DEĞİL
Mavi Marmara baskını ile ilgili tazminatlar konusunda bir gelişme var mı?
22 Marttan itibaren bu görüşmeler resmen başladı.O olayda yaralananlar ve ölenler için tazminat söz konusudur.Gerekli bedeller ödenecektir.
İsrail hükümeti ile bu konuda görüşmeler devam ediyor.Bir sonuca ulaşmak için çalışıyoruz.Aynı zamanda Gazze'ye ambargonun da kaldırılmasını istiyoruz.Bunda da az da olsa bir gelişme sağlandı.