MedyaFaresi MedyaFaresi

Özdemir Yiğit Bulut'a yaşı ile vurdu! Al başına \"jöle\"yi!

\"Malum, durumlar gergin! Manavda hain bir domatesin, bölücü bir kabağın saldırısına uğramak var!\"

Eklenme: 26 Ekim 2010 10:08 - Güncelleme: 23 Mart 2016 03:52
Radikal'deki köşesinde "Dört korumalı 'jöleli' gazeteci" başlıklı bir yazı kaleme alan Cüneyt Özdemir, Yiğit Bulut'un kendisi ile ilgili olarak söylediği "genç gazeteci" tanımlamasına ilginç bir yanıt verdi.

Önce Sözcü'nün "manava bile koruma ile gidiyor" şeklindeki haberini değerlendiren ve mizahi bir dille Bulut'u yerden yere vuran Özdemir, ardından kendisine ayar vermek için sarfettiği "genç gazeteci kardeşlerimiz" cümlesinin yanıtını bakın nasıl verdi:

"Başbakan'la yaptığı röportajda yıkama yağlama sorularıyla 'jöleli' unvanlı bir basın yiğidimiz var. Önceki gün Sözcü, jöleli meslektaşımızın 4 koruma ile manava gittiğini yazdı. Malum, durumlar gergin! Manavda hain bir domatesin, bölücü bir kabağın saldırısına uğramak var!

Size bu jöleli meslektaşımızın egosunun geldiği noktayı bir örnekle anlatayım.Hanefi Avcı ile ilgili ifade verdikten sonraki açıklamamı içine sindirememiş.

"İfadeden çıkan genç gazeteci kardeşlerimiz..." diyerek bana ayar çekiyor. Merak ettim, baktım, bana 'genç gazeteci' sıfatı yapıştıran bu yüksek egolu yiğit kaç yaşındaymış diye. 1972 doğumlu çıktı. Şaka değil benden 2 yaş küçük.

Türk basını böyle bir ego görmedi. Al başına jöleyi anlayacağınız."