MedyaFaresi MedyaFaresi

Öyle bir savunma yapacağım ki şaşıracaksınız!

Silivri'de görülen şike davası üçüncü gününde devam ederken, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'dan bomba açıklamalar geldi.

Eklenme: 16 Şubat 2012 11:23 - Güncelleme: 05 Nisan 2016 00:06

"Futbolda şike" iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın da bulunduğu 23’ü tutuklu 93 sanık için açılan ve Silivri’de görülen dava üçüncü gününde devam ediyor.

"Geçen sezon oynanan Galatasaray-Trabzonspor ve Trabzonspor-Beşiktaş maçlarına bakın. Bu hadise olayı şike olayı değildir. Öyle bir savunma yapacağım ki, şaşıracaksınız. Bırakın bu şike işlerini. Bizi dolandırıcılıktan dolayı tutukladılar" dedi.

Mahkemenin ilk iki gününde 401 sayfalık iddianameden toplam 232 sayfa okundu...

İddianame yarın akşama kadar okunup bitirilecek. Dava, 20 Şubat Pazartesi gününden itibaren Çağlayan Adliyesi’nde görülecek. Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, "Önümüzdeki hafta Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cuma günü Çağlayan’da duruşma olacak" dedi. Başkan Ekinci, avukatların savunmalarını CD ve DVD ortamında vermeleri halinde duruşmaların hızlanacağınıda sözlerine ekledi.

Aziz Yıldırım bombaladı

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, şike davasında sert açıklamalarda bulundu.

"Geçen sezon oynanan Galatasaray-Trabzonspor ve Trabzonspor-Beşiktaş maçlarına bakın. Bu hadise olayı şike olayı değildir. Öyle bir savunma yapacağım ki, şaşıracaksınız. Bırakın bu şike işlerini. Bizi dolandırıcılıktan dolayı tutukladılar" dedi.


MAHKEMEDEN AYRINTILAR

- Aziz Yıldırım: Bırakın bu şike işlerini bizi dolandırıcılık suçundan tutukladılar. Bu hadise olayı şike olayı değildir, öyle bir savunma yapacağım ki şaşıracaksınız.. Geçen sene oynanan G.Saray - Trabzon ve Trabzonspor - Beşiktaş maçlarına bakın.
- Fenerbahçe yöneticisi Murat Özaydınlı da mahkemeyi takip etmek üzere Silivri’ye geldi.
- Tutuksuz yargılanan Göksel Gümüşdağ ve Serdal Adalı’nın avukatları mahkeme salonunda duruşmayı takip ediyor.
- Mehmet Ekinci, duruşma öncesi Braga galibiyeti nedeniyle Tayfur Havutçu’ya "Tayfur Bey Beşiktaş’ı tebrik ediyoruz" dedi.
- Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, duruşma salonunda arka sıralarda oturan tutuklu sanıklara espirili şekilde "Öne gelin de yüzünüzü görelim" dedi.
- Tayfur Havutçu ve Ahmet Ateş mahkeme salonunda tutuklu sanıkların büyük bölümüyle tek tek tokalaştı ve görüştü.
- Duruşmaya aralarında Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, Bülent Uygun ve Olgun Peker’in bulunduğu 22 tutuklu sanık katıldı. Tutuklu sanık menajer Bülent İbrahim İşcen’in ise hastanede tedavi gördüğü için duruşmaya katılamadığı belirtildi. Tutuksuz sanıklardan ise eski futbolcu Ümit Karan ve Beşiktaş Sportif Direktörü Tayfur Havutçu’nun da aralarında bulunduğu 6 tutuksuz sanık ise duruşmada yerini aldı.
- Duruşma saat 09:40’da başladı..