MedyaFaresi MedyaFaresi

Ovacık'ın kablosunu PKK değil çiftçi kesmiş!

Tunceli'nin Ovacık ilçesindeki fiber optik kesintisinin sebebi bir çiftçi çıktı.

Eklenme: 25 Eylül 2015 11:53 - Güncelleme: 29 Mart 2016 11:44

Tunceli’nin Ovacık İlçesi’nde dün öğleden sonra sabit ve mobil telefonlar ile internet hatları aniden devre dışı kalmıştı. Haber ajansları bu olayı “PKK fiber optik kabloları kesti” diye geçmişti. Olayın sebebi 24 saat sonra anlaşıldı. Söz konusu “iletişimsizliğe” tarlasına su kanalı açmak için iş makinesiyle kazı yapan bir çiftçinin yeraltındaki fiberoptik kabloları yanlışlıkla kesmesiyle neden olduğu öğrenildi. Savcılık, söz konusu çiftçi hakkında soruşturma başlattı.

OVACIK’A TÜM İLETİŞİM KESİLDİ!

Ovacık’ta dün öğleden sonra ilçeye giden fiberoptik iletişim kablolarının kesilmesiyle ilçedeki sabit ve mobil telefonlar ile internet hatları devre dışı kaldı. Tunceli’deki Telekom yetkililerinin yaptığı ölçümlerde ise arızanın, PKK’lıların sık sık yol kestiği Munzur Vadisi’ndeki Aşağı Torunoba ile Venk Köyü yakınlarında olduğu tespit edildi.

PKK’LILAR YAPTI SANILDI AMA…

Fiberoptik hattının ilk aşamada bölgedeki PKK’lı teröristlerlar tarafından kesilmiş olabileceği yetkililer tarafından dile getirilirken, jandarma ekipleri tarafından yapılan araştırmadan sonra gerçek ortaya çıktı.

Jandarma ekiplerinin bu sabah erken saatlerde Telekom yetkililerinin kendilerine bildirdiği yerde yaptıkları inceleme Ovacık’ın dünyüyla bağlantısını tarlasına su kanalı açmak isteyen bir çiftçinin neden olduğunu tespit etti.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Jandarma ekipleri, Aşağı Torunoba Köyü yakınlarında bir çiftçinin tarlasına su kanalı açmak için Tunceli- Ovacık karayolunun kenarında iş makinesiyle yaptığı kazı sırasında yanlışlıkla yeraltındaki fiberoptik kabloları kopardığını belirledi. Ovacık Savcılığı tarafından ismi verilmeyen çiftçi hakkında soruşturma başlatırken, arızanın olduğu bölgeye giden Telekom ekiplerinin onarıma başladığı bildirildi.
DHA