MedyaFaresi MedyaFaresi

Ovacık Belediyesi'ne sanat festivali yasağı

Türkiye'nin tek komünist belediyesi olan Ovacak'ta düzenlenecek olan festival yasaklandı.

Eklenme: 22 Temmuz 2017 18:18 - Güncelleme: 22 Temmuz 2017 18:21

Türkiye'nin komünist ilk belediyesi olan Ovacık'ta 24-30 Temmuz tarihlerinde 1’inci Uluslararası Ovacık Sanat Günleri adıyla düzenlenecek olan festival yasaklandı.

Tunceli Dersim'e bağlı ve belediye başkanlığını Mehmet Fatih Maçoğlu'nun yaptığı Ovacık Belediyesi'nin Facebook sayfasından yapılan duyuruda, güvenlik gerekçesiyle etkinliğe izin verilmediği bildirdi.

Duyuruda şöyle dendi: “Uzun süreden beri emek vererek hazırlıklarını yapmış olduğumuz 1’inci Uluslararası Ovacık Sanat Günleri olağanüstü hal – güvenlik vb. nedenler ileri sürülerek ilçe ve il mülki amirleri tarafından izin verilmemiştir. Bir haftaya yayılan sanat günleri programımız müzikten ekolojiye, felsefeden güzel sanatlara, tiyatrodan sinemaya, kadın atölyesinden çocuk atölyesine kadar yapmayı planladığımız atölye çalışmalarına yetkililer tarafından izin verilmeyeceği tarafımıza bildirilmiştir. Bu hazırlıklar boyunca bizim yanımızda olan aydın, yazar, müzisyen ve diğer sanat dallarında bize destek olan sanat sever bütün dostlarımıza teşekkür ederiz.”