MedyaFaresi MedyaFaresi

ÖSYM Başkanı'nın açıklaması tutarsız! Abbas Güçlü ne dedi?

MEDYAFARESİ VİDEO Abbas Güçlü ÖSYM Başkanı'nın konuşması için 'Söylediklerine kendisi de inanmadı' dedi.

Eklenme: 03 Nisan 2011 18:38 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 22:32

ÖSYM Başkanı Prof ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, Ygs 2011’deki soruların şifreli olduğu iddialarının "tamamen asılsız ve gerçek dışı" olduğunu ifade ederek, "Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz sınavlarda hiçbir şüpheye mahal bırakacak bir olgu yaşanmamıştır" dedi.

AÇIKLAMALARINDA TUTARSIZLIKLAR VAR

Toplantıyı izleyen Milliyet yazarı Abbas Güçlü, konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başkanın açıklamasındaki çelişkileri açıklayan Güçlü, "Kesinlikle beni tatmin etmedi. Bir önceki başkan da aynı şeyleri söyledi. İstifa etti, KPSS de iptal edildi. Sayın Başkan da "bize güvenin" diyor ama açıklamalarında tutarsızlıklar söz konusu.." dedi

ABBAS GÜÇLÜ’NÜN AÇIKLAMASINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!

SÖYLEDİKLERİNE KENDİSİNE DE İNANMADI

Ali Demir şifrelemenin neden yapıldığını açıklayamadı. "Gazeteciler için yaptık" dedi, sonra "şifreleme yok" dedi, biraz sonra "tesadüf" dedi. Gazeteciler için niye şifreleme yaparsınız ki? "İnternette yükleyeceğiz" dedi "Puanları da yükleyecek misiniz" diye soruyorum cevap vermedi. Söylediklerine kendisi de inanmadı. Savcılar, ve kurumlar olaya daha hızlı el atmalı.

BU GİDİŞAT YÖK BAŞKANI’NI DA GÖTÜRÜR

Abbas Güçlü, Habertürk muhabiri Aysun Torun’un "Başkan istifa eder mi" sorusuna ise "Önceki başkan da istifaya direnmişti. Geldiği nokta istifa etti. Bu gidişat sadece ÖSYM Başkanı’nı değil YÖK Başkanı’nı da götürür." diye cevap verdi.