MedyaFaresi MedyaFaresi

Osmanlı'da zehirlenen devlet büyüğü yok!

Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu Osmanlı Eğitim Sistemi ile Enderun ve Harem konulu bir konferans verdi.

Eklenme: 23 Aralık 2012 22:28 - Güncelleme: 04 Nisan 2016 20:02

SULTAN SÜLEYMAN’I KİM ZEHİRLEDİ?.. VİDEO

Ağrı Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Kitap Kumbaram” fuarı etkinlikler çerçevesinde, Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu “Osmanlı Eğitim Sistemi ile Enderun ve Harem” konulu bir konferans verdi.

Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlenen konferansa İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Bekir Taşdan ve Yakup Turan, Şube Müdürleri Sıddık Gulçin ve Murat Vehbi Demircan, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenci ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu, Osmanlı eğitim sistemini ve Osmanlı padişahlarının hayatlarından örnekler vererek anlattı.

"OSMANLI’DA ZEHİRLENEN DEVLET BÜYÜĞÜ YOK!"

Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu, “Televizyonda Hürrem Sultan’ı elinde zehir şişesiyle dolaşan bir kadın olarak gösteriyorlar. Ama 700 yıl hüküm sürmüş Osmanlı’da zehirlenerek ölen bir devlet büyüğümüz yoktur. Aksine Hürrem Sultan Kur’an-ı Kerim’de adı geçen 3 şehirde Medine, Mekke ve Kudüs’e büyük hizmetler yapmıştır. Mekke’ye ilk su getiren ve Edirne’yi çeşmelerle donatan kadındır. Hürrem Sultan genç yaşta ölen oğlu Cihangir adına cami yaptırmıştır. Onlarınki film bizimki ise ilim” dedi.

Osmanlı mimarisinin bugünle karşılaştırıldığı zaman ne kadar ileri noktalarda olduğuna değinen Bahadıroğlu, Mimar Sinan gibi büyük mimarların dünyaya eşsiz eserler bıraktığını hatırlatarak, “Eski mimarlar harca besmele katıyordu, şimdiki mimarlar ise hile ve hurda katıyorlar” şeklinde konuştu.

Konferans sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Bahadıroğlu’na plaket takdim etti. Yazar Bahadıroğlu okurlarına kitaplarını imzaladı.

anka

MUHTEŞEM YÜZYIL 79. BÖLÜM FRAGMANI.. VİDEO

HÜRREM SULTAN NAMAZ KILDI.. VİDEO

SULTAN SÜLEYMAN’I KİM ZEHİRLEDİ?.. VİDEO

Hürrem’in başörtülü sahneleri Twitter’da olay oldu.. Video

TRT’den Kanuni Sultan Süleyman belgeseli.. Video

Bu gece bütün düşmanlarımın kaderi değişti.. Video

Firuze’nin bombası patladı.. Video

Başbakan Erdoğan’ı bu sahne mi sinirlendirdi.. Video

Nurşen Mazıcı’dan ilginç benzetme.. Video

Kanuni’den Başbakan’ın tepkisine ilk yorum.. Video

Erdoğan’dan Muhteşem Yüzyıl’a ağır eleştiri.. Video

Sultan Süleyman’dan Firuze Hatun’a Farsça şiir okudu.. Video

Şehzade Mehmet’im halvet sahnesi.. Video

Süleyman ve Firuze Hatun’un halvet sahnesi.. Video