MedyaFaresi MedyaFaresi

Oscar rüyası sona erdi

Lana Del Rey'in de aralarında bulunduğu güçlü adayları geride bırakarak "En İyi Orijinal Şarkı" kategorisinde aday olarak şaşkınlık yaratan 'Alone Yet Not Alone’ şimdi de diskalifiye olmasıyla şok etkisi yarattı.

Eklenme: 31 Ocak 2014 13:16 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 11:26

86. Oscar Ödüllerine "En İyi Orijinal Şarkı" kategorisinde  aday olan 'Alone Yet Not Alone' filminin aynı isimli şarkısının, Oscar Ödülleri'ni dağıtan Amerikan Sinema Akademisi'nde müzik komitesi başkanı olan bestecisi Bruce Broughton'ın, tanıtım kampanyası nedeniyle diskalifiye oldu.

Broughton'ın müzik alanındaki Akademi üyelerine, kendisinin aday adaylığını duyuran e-mailler gönderdiği ve bu yüzden diskalifiye olduğu açıklandı.

Besteci elemesiyle ilgili olarak, "Gerçekten yıkıldım. En basit tipte bir kampanyaya giriştim ve şarkı ilgi topladığı için kampanya aleyhime döndü. Aylarca reklam ve PR yapma şansı olan rakiplerime yenildim. Ben insanlardan sadece şarkıyı bulmalarını ve dikkate almalarını istemiştim," açıklamasını yaptı.

4 ADAY YARIŞACAK

Akademi daha önceki diskalifiye olaylarından farklı bir şekilde, başvuru yapan başka bir şarkıya adaylık hakkı da tanımayacak. Böylece 2 Mart'ta gerçekleşecek törende "En İyi Şarkı Oscarı" kategorisinde dört aday arasından seçim yapılacak.

Bu adaylar, "Despicable Me 2" filminden 'Happy' adlı şarkısıyla Pharrell Williams, "Frozen" adlı animasyondan 'Let It Go' şarkısıyla Kristen Anderson-Lopez and Robert Lopez, "Her" filminden 'The Moon Song' şarkısıyla Karen O ve Spike Jonze ve "Mandela: Long Walk To Freedom" filminden 'Ordinary Love' adlı şarkısıyla U2 gubu.

HÜRRİYET