MedyaFaresi MedyaFaresi

Oscar goes to...! Oscar ödülleri sahiplerini buluyor!

Sinema dünyasının en prestijli ödüllerinden 85'inci Oscar Ödülleri Töreni, bu gece yapılacak.

Eklenme: 24 Şubat 2013 11:27 - Güncelleme: 16 Mart 2016 05:14

Bu yıl 85’incisi düzenlenen Oscar Ödülleri, sabaha karşı saat 03.30’da Los Angeles’taki Dolby Theatre’da düzenlenecek bir törenle sahiplerini bulacak. Sunuculuğunu, ’Family Guy’ dizisinden tanınan Seth MacFarlane’nin yapacak.

OSCAR TÖRENİ HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR VİDEO

Adaylık sayısı olarak bakıldığında en büyük şansa tarihi-drama filmi “Lincoln” sahip. Steven Spielberg’in yönettiği film 12 dalda Oscar adayı. Ancak törende ibre Ben Affleck’in yönetip oynadığı “Argo”dan yana görünüyor.

1979 yılında İran’daki ABD büyükelçiliğinin işgali sırasında yaşanan heyecanlı rehine kurtarma operasyonunu anlatan film, son haftalarda adeta ödül yağmuruna tutuldu.

OSCARI JENNİFER LOPEZ VR BİLLY CRYSTAL SUNACAK

AMOUR DA İDDİALI

“En İyi Film” için öne çıkan bir başka yapım, yönetmenliğini Avusturyalı Michael Haneke’nin yaptığı Alman-Avusturya-Fransa ortak yapımı “Amour”.

Bu yıl 16 dalda dağıtılacak olan ödüllerde iddialı filmler öne çıkacak. Kıran kırana bir çekişmenin yaşanacağı törende ’En İyi Film’ dalında; ’Lincoln’, ’Umut Işığım’, ’Zero Dark Thirty’, ’Sefiller’, ’Pi’nin Yaşamı’, ’Aşk’, ’Zincirsiz’ ve ’Argo’ yarışacak. Bakalım gecenin galibi ya da galipleri kim olacak?

Yanıtları bu gece "Oscar goes to.." ile başlayan cümlelerle öğreneceğiz.

İHA

OSCAR ÖDÜLLERİ ADAYLARI BELLİ OLDU

OSCAR TÖRENİ’NDE KÜFÜR ŞOKU.. VİDEO

83. oscar ödülleri sahiplerini buldu