MedyaFaresi MedyaFaresi

Orman Yangınları ile Mücadelede Beşinci Gün:107 Yangından 98'i Kontrol Altında

Türkiye’nin pek çok bölgesinde çıkan orman yangınlarını söndürme çalışmaları beşinci günde de sürüyor

Eklenme: 01 Ağustos 2021 09:10 - Güncelleme: 01 Ağustos 2021 09:18

 Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin verdiği bilgilere göre 30'u aşkın ilde 107 orman yangını çıktı, bunlardan 98'i kontrol altına alındı. Manavgat, Marmaris, Bodrum dahil 9 bölgede yangın söndürme çalışmaları ise devam ediyor.

Yangından etkilenen alanlar 'Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi' ilan edilirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan afet bölgesine acil ihtiyaçların karşılanması için 50 milyon lira gönderildiğini duyurdu. Yangınlarda 5'i Manavgat'ta, biri Marmaris'te olmak üzere 6 kişi hayatını kaybetti.

İçmeler'deki yangın tamamen kontrol altında

Sputnik muhabiri Turan Salcı'nın aktardığına göre, Bodrum'un İçmeler mahallesindeki yangın, dün akşam saatlerinde tamamen kontrol altına alındı ve kısmi olarak soğutma çalışmaları devam ediyor.

İçmeler mahallesinde tersaneler ve otellerin bulunduğu bölgeye ulaşan yangın nedeniyle civardaki yerleşimler ve 5 yıldızlı 3 otel tahliye edilmişti. Öte yandan Milas'ta başlayan ve Bodrum'un Mazı mahallesine ulaşan yangın ise etkisini sürdürüyor. İçmeler bölgesindeki ekiplerin, Mazı bölgesine kaydırıldığı öğrenildi.