MedyaFaresi MedyaFaresi

Ordulu çarşaflı çapkın dünya basınında

Dünyada çeşitli medya kuruluşları, internetten tanıştığı kadınla buluşmaya tanınmamak için çarşaf giyerek giden ve çevredekilerin ihbarı üzerine 'intihar bombacısı' sanılarak gözaltına alınan Ordu Ünyeli M.İ'nin haberine yer verdi.

Eklenme: 09 Kasım 2015 12:28 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 07:52

İnternetten tanıştığı kadınla buluşmaya tanınmamak için çarşaf giyerek giden ve çevredekilerin ihbarı üzerine 'intihar bombacısı' sanılarak gözaltına alınan Ordu Ünyeli M.İ, dünya medyasında yer aldı. Fransız haber ajansı Agence-France Presse ve Amerikan haber ajansı Associated Press'in dünyaya duyurduğu haber, başta İngiliz gazetesi Telegraph olmak üzere birçok yabancı medya kuruluşunda bulundu.

Telegraph haberi "Çarşaf giyen 'intihar bombacısı' kılık değiştirmiş bir âşık" çıktı" başlığıyla verirken, Evening Standard gazetesi de "Burka giyen 'intihar bombacısı' yakalayan Türk polisi, adamın gizli aşkıyla buluşmak için kılık değiştirdiğini öğrendi" ifadesiyle haberi okurlarına duyurdu. Haberi kullanan medya kuruluşları arasında, İngiliz Daily Mail, Lübnan'da yayın yapan The Daily Star gazetesi ve Suudi El Arabiya da bulunuyor.

 


Randevulaştığı kadınla buluşmaya çarşaf giyip gidince 'canlı bomba' sanıldı
 

NE OLMUŞTU?

Ordu'nun Ünye ilçesinde, bir sosyal paylaşım sitesinde tanıştığı kadınla buluşmaya çarşaf giyerek giden evli bir erkek, vatandaşların canlı bomba ihbarı üzerine gözaltına alınmıştı. Anadolu Ajansı'nın haberine göre, Ünye'nin Kaledere Mahallesi'nde vatandaşlar, otobüs durağında cep telefonuyla konuşan çarşaf giymiş kişinin erkek olduğunu fark etti. Şahsın durumundan şüphelenen vatandaşlar, bu kişinin canlı bomba olabileceği düşüncesiyle polise ihbarda bulundu.

Olay yerine gelen güvenlik güçleri, şahsa müdahale ederek üzerindeki çarşafı çıkarttı. Polis, bazı vatandaşların tepki gösterdiği kişiyi gözaltına alarak İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürdü. Yapılan soruşturma sonucunda, şahsın ilçedeki bir benzin istasyonunda pompacı olarak çalışan M.İ. (33) olduğu belirlendi.

Evli olan M.İ'nin ifadesinde, bir sosyal paylaşım sitesinde tanıştığı kadınla buluşmak için olay yerinde olduğunu, tanınmamak için de çarşaf giyindiğini söylediği öğrenildi.

SERBEST BIRAKILDI

Kaledere Mahallesi'nde polis tarafından gözaltına alınan M.İ (33) hakkında, "halkı korku ve paniğe sevk etmesi" nedeniyle hakkında işlem yapıldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan M.İ, daha sonra serbest bırakıldı.