MedyaFaresi MedyaFaresi

Öpüşme cinayetine ömür boyu hapis isteniyor!

Bursa'da ağaçlık alanda kız arkadaşıyla otururken kendisini \"Neden burada öpüşüyorsunuz\" diye uyaran adamı öldüren gencin duruşması başladı

Eklenme: 24 Eylül 2009 14:01 - Güncelleme: 27 Mart 2016 17:24

Ö"KIZI BIRAK GİT" DEDİ
Bursa 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "Adam öldürmek" suçundan ömür boyu hapis cezası istemi ile yargılanmasına başlanılan Volkan Büyükkahveci (22), cinayeti anlattı. Olay günü sözlüsü Seher Taraf'la Kaplıkaya Mahallesi, Kaplıkaya Deresi yanında gittiğini söyleyen Büyükkahveci, "Seher'le sohbet ederken, ağaçların arasında bir kişinin bizi gözetlediğini gördüm. Yukarıya çıkıp uyardım. Sonra geri geldim. Bir süre sonra yine aynı kişinin bize baktığını görünce kovaladım. Bir süre sonra yine geldi. (Neden burada öpüşüyorsunuz, kızı bırak git) diyerek kaya parçasını üzerimize attı. Beni tanıdığını söyledi" dedi.

PİŞMANIM
Büyükkahveci, "Ardından benden sigara istedi. Bir tane sigaram olduğunu söyledim. (O zaman sigarayı üçümüz içelim) dedi. Kaybol git, dediğim sırada elini arka cebine atarken bıçağın sapını gördüm. Sonra (Sigara vereyim) diyerek yanına gittiğimde 'kelebek' tabir edilen bıçağımı çıkarıp salladım. Bacağına değdiğini hatırlamıyorum. O yukarıya doğru giderken, ben de sözlümle olay yerinden ayrıldım. Daha sonra bıçağıma baktığımda üzerinde kan olduğunu gördüm. Polisler beni yakaladığında adamın yaralı olduğunu söylediler. Öldüğünü sonra öğrendim. Pişmanım" diye konuştu.

ÜZERİMİZE KAYA PARÇASI FIRLATTI
Olayın tek tanığı Seher Taraf ise, "Adamın bizi gözetlediğini gördük. Üzerimize attığı kaya parçası beni sıyırıp geçti. Volkan, adamın yanına gitti. Aşağıda kaldığım için onların ne yaptığını görmüyordum. Volkan, yanıma gelince oradan ayrıldık. Çay bahçesine gittiğimiz de Volkan'ın cebindeki bıçağın üzerinde kan olduğunu gördüm" dedi.

Öldürülen Remzi Vatansever'in babası Mümin Vatansever ise sanığın cezalandırılmasını istedi.

Duruşma eksik evrakların tamamlanması için ertelendi.