Abone Ol

Onur Şener'in Katil Zanlıları İlker Karakaş ve Ali Gündüz Bakanlık Tarafından Görevden Alındı

Ankara'nın Çankaya ilçesinde bir mekanda sahne alan müzisyen Onur Şener'in öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturmada ismi geçen ve tutuklanan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda iş müfettişi olan İlker Karakaş ve Ali Gündüz, görevlerinden uzaklaştırıldı. Bakanlık söz konusu kişilerin 'idari görevleri' olmadığını vurguladı.

Onur Şener'in Katil Zanlıları İlker Karakaş ve Ali Gündüz Bakanlık Tarafından Görevden Alındı

Bakanlıktan yapılan açıklamada, olayda adı geçen İlker Karakaş ve Ali Gündüz'ün 2012 yılında KPSS ile Bakanlığa iş müfettişi yardımcısı olarak atandıkları, başlatılan tahkikat sonucunda ikisinin de kamu görevlerinden uzaklaştırıldığı belirtildi.

Bakanlığın konuya ilişkin açıklaması şöyle: 

"Yazılı ve görsel basın yayın organlarında yer alan ve Ankara’da gerçekleşen asayiş olayı ile ilgili olarak; olayda isimleri geçen İlker KARAKAŞ ve Ali GÜNDÜZ 2012 yılında KPSS ile Bakanlığımızca gerçekleştirilen yazılı/sözlü sınav sonuçlarına göre iş müfettişi yardımcısı olarak kamu görevine atanmışlardır. İş Müfettişi kadrosunda bulunan adı geçenlerin herhangi bir idari görevi bulunmamakta olup devam eden adli süreç dışında Bakanlığımızca da gerekli tahkikat ivedilikle başlatılarak ilgililer kamu görevinden uzaklaştırılmıştır."