MedyaFaresi MedyaFaresi

Ömer Günel'den Kuşadası'na yakışır yeni otogar projesi

CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel Kuşadası otogar esnafını ziyaret etti. Mevcut otogarın 1989 yılında hizmete girdiğini belirten Günel, “30 yıllık miadını doldurmuş, hizmet veremez hale gelmiş, bir otobüs ve minibüs terminali Kuşadası’na yakışmamaktadır." dedi...

Eklenme: 07 Mart 2019 15:22 - Güncelleme: 07 Mart 2019 15:27

CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel şunları söyledi:

"Yeni otogar binasını yaratacağı trafik yoğunluğunu kaldırabilecek olması, kolay ulaşılabilir ve ana ulaşım arterlerine bağlantı imkânları sebebiyle Kuştur Mevkii’nde taş ocağı olarak bilinen bölgede tesis edeceğiz.

12.265 metrekare alanda tesis edilecek yeni otogar binası içerisinde; firma yazıhaneleri, sosyal tesisler, ticari alanlar, yiyecek ve içecek üniteleri, açık otopark alanı ve otogar niteliğini destekleyen diğer unsurlar yer alacaktır.” Dedi.

Belediye binasının hizmet içeriği ve vatandaşın yıl içerisinde yoğun ziyaret ettiği bir yer olması nedeniyle, beraberinde bir yoğunluk da yaratmaktadır. Halen şehrin içinde kalan ve fiziksel yapısı itibarı ile yenilenmeye ihtiyaç duyan bu yapıyı, kentlinin kolay ulaşabileceği, merkezi konumda ve  yoğunluktan dolayı civarını rahatsız etmeyecek bir nokta olduğunu değerlendirerek mevcut otogar alanına yapmayı planlıyoruz.

26.582 metrekare alanda yapılacak kompleks içinde; - Belediye birimlerinin tüm idari ofisleri - çok amaçlı olarak kullanılabilecek 400 kişilik bir belediye meclis salonu - 300 kişilik nikâh salonu - muhtarlıkların ve derneklerin ortaklaşa kullanabilecekleri sekretaryası olan toplantı salonları - 250 araçlık bir yeraltı otoparkı - ticari üniteleri, - Kuşadası Endemik Bitki Türleri Parkı - afet toplanma alanını - tören ve toplantılar için kullanılabilecek alanlar içeren bir peyzaj düzenlemesini hayata geçireceğiz." dedi

En Çok Okunan Haberler