Ömer Faruk Kavurmacı FETÖ haberleşme ağı Kakao'yu kullanmış

TUSKON Başkanı Rızanur Meral ve Genel Sekreteri Mustafa Muhammet Günay ile Ömer Faruk Kavurmacı ve Faruk Güllü'nün de aralarında bulunduğu 86 sanığın yargılanmasında, bazı sanıkların Kakao, ByLock gibi programlarla ilgili olarak log kayıtlarının olduğu ortaya çıktı.

Eklenme: 25 Haziran 2019 16:56 - Güncelleme: 25 Haziran 2019 16:58

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay ile Ömer Faruk Kavurmacı ve Faruk Güllü'nün de aralarında bulunduğu 86 sanığın yargılanmasında mahkemeye ilgili birimlerden gelen raporlar açıklandı.

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları karşısındaki salonda yapılan duruşmada, Mahkeme Başkanı Ömer Yıldırım, sanıkların telefonlarında yapılan inceleme sonuçlarını okudu.

Gelen raporlarda bir kısım sanıkların, telefonlarında suç unsurlarının bulunmadığı, bir kısmında ise Kakao, Bylock gibi programların ve herkul.org ile ilgili olarak log kayıtlarının olduğu belirtildi.

KAVURMACI'DA KAKAO ÇIKTI

Tutuklu sanık Ömer Faruk Kavurmacı'nın telefon incelemesinde Kakao programını kullandığı, herkul.org, risali nur, zaman gibi log kayıtlarının bulunduğu bildirildi.

Tutuklu sanık Faruk Güllü'nün telefon incelemesinde ise "Estonya'da maklube ziyafeti" yazılarak bir fotoğrafın paylaşıldığı, özgür herkul.org sitesine giriş kayıtlarının olduğu kaydedildi. Duruşmaya yarın devam edilecek.

'CEZAEVİNDE KALMASINA İLİŞKİN SORUN YOK'

Mahkeme Başkanı Ömer Yıldırım, Ömer Faruk Kavurmacı'nın sağlık durumundan dolayı cezaevi şartlarında kalıp kalamayacağına ilişkin Adli Tıp Kurumundan rapor geldiğini, raporda, Kavurmacı'nın cezaevinde kalmasına ilişkin sorun olmadığı, takibinin yapılması gerektiğinin yer aldığını söyledi. Başkan Yıldırım, bir kamyonette ele geçirilen TUSKON belgeleriyle hazırlanacak raporun ise hazır olmadığını ifade etti.