MedyaFaresi MedyaFaresi

Okulun Angelina Jolie'si Feride öğretmen öldü

 ADANA'da, okula giderken kontrolünü yitirdiği otomobiliyle sulama kanalına uçan coğrafya öğretmeni 26 yaşındaki Feride Şensoy, öldü.

Eklenme: 04 Aralık 2014 16:32 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 03:08

Kaza, dün sabah merkez Yüreğir İlçesi Sirkenli Köyü'nde meydana geldi. Karataş Lisesi'nde sözleşmeli coğrafya öğretmenliği yapan Feride Şensoy, sabah okula gitmek için 01 FR 977 plakalı otomobiliyle yola çıktı. Şensoy, köy yolunda henüz tespit edilemeyen nedenle direksiyon kontrolünü yitirdi. Genç öğretmenin kullandığı otomobili, yolun kenarından geçen sulama kanalına uçtu. 

1 GÜN YOĞUN BAKIMDA KALDI
Tarlaya çalışmak için giden köylüler, sulama kanalında ters dönmüş otomobili görünce hemen müdahale etti. Otomobilden güçlükle çıkarılan Feride Şensoy çağrılan ambulansa alındı. Sağlık ekibi, ambulansta Feride Şensoy'un duran kalbini yeniden çalıştırdı. TOKİ Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen Feride Şensoy, yoğun bakıma alındı. Yoğun bakımda 1 gün boyunca yaşam savaşı veren Feride Şensoy, bu sabah kurtarılamadı. 

Feride Şensoy'un cenazesi TOKİ Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden alınarak Adana Adli Tıp Kurumu'na getirildi. Burada yapılan otopsi ardından teslim edildiği yakınları tarafından merkez Yüreğir İlçesi'ne bağlı Sirkenli Köyü'ndeki evinin önüne getirildi. Evinin önünde toplanan meslektaşları, öğrenci ve yakınları cenaze arabasının gelmesiyle birlikte gözyaşlarına boğuldu. Genç öğretmenin son kez yüzünü gören annesi Hülya ve babası Ahmet Şensoy, yakınlarının desteğiyle güçlükle ayakta durabildi. Daha sonra götürüldüğü köy mezarlığında kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

EMNİYET KEMERİ TAKILIYDI
Tarlaya çalışmak için giden köylüler tarafından sulama kanalında ters dönmüş otomobilinden çıkarılan Feride öğretmenin, suya düşen araçtan kurtulmak için bağlı olan emniyet kemerinin tokasını çıkaramadığı öne sürüldü. 

ÖĞRENCİLERİ SÜRPRİZ YAPMIŞ
Görev yaptığı lisede öğrencileri ve meslektaşları tarafından çok sevilen Feride öğretmene, kazadan 1 gün önce öğrencileri tarafından sınıf tahtasına kalp çizilerek sürpriz yapıldığı ortaya çıktı. Öğrencilerin tahtaya kalp çizip, 'Okulun Angelina Jolie'si, İvana Sert'i ve sınıfın prensesi, okulumuzun güzellik abidesi' yazıp kendisine sürpriz yapılan Feride öğretmenin, fotoğrafını çekip sosyal medyada 'çok mutlu hissediyor' olarak paylaştığı görüldü. Öğretmenin kaza yaptığı otomobilini de mayıs ayında aldığı belirtildi.