MedyaFaresi MedyaFaresi

Oktay Ekşi'nin istifasına AKP'den ilk yorum!

Arınç: Sanırım başyazarlıktan istifa etti. Sayın Ekşi'nin, Basın Konseyi Başkanlığından istifa etmesi gerekç

Eklenme: 30 Ekim 2010 23:01 - Güncelleme: 01 Aralık 2015 21:54
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, TSK'nın düzenlediği alternatif resepsiyonu ve CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Çankaya Köşkü'ndeki resepsiyona katılmamasını değerlendirdi. Arınç, "TSK'ya farklı resepsiyon vermesi şık ve doğru değildir. Kurumu yıpratır." dedi..  Bülent Arınç, Hürriyet başyazarı Oktay Ekşi'nin hükümet aleyhinde hakaret dolu bir yazı kaleme almasından sonra istifası için 'Hürriyet'ten istifası yetmez, Basın Konseyi'nden de istifa etmeli' dedi.

KILIÇDAROĞLU SOSYETEYLE BAYRAM KUTLADI
Kılıçdaroğlu'nun "29 Ekim'i halkla birlikte kutlayacağım" açıklamasını da değerlendiren Arınç,  "Kılıçdaroğlu bayramı halkla değil sosyeteyle kutladı." dedi.  Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü.  "CHP'nin gözü askerde, kulağı Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nda olacaksa böyle bir parti hiçbir zaman demokrat olamaz, hiçbir zaman sivil olamaz, hiçbir zaman da iktidar olamaz. Bu resepsiyon ve bu türban konusunda söyledikleri Cumhuriyet Halk Partisinin hala 1930'lu yıllardaki gibi gözünün askerde, kulağının Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nda olduğunu gösteriyor" dedi.


'BÖYLE BİR PARTİ HİÇBİR ZAMAN DEMOKRAT OLAMAZ'
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''CHP'nin gözü askerde, kulağı Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nda olacaksa böyle bir parti hiçbir zaman demokrat olamaz, hiçbir zaman sivil olamaz, hiçbir zaman da iktidar olamaz. Bu resepsiyon ve bu türban konusunda söyledikleri Cumhuriyet Halk Partisinin hala 1930'lu yıllardaki gibi gözünün askerde, kulağının Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nda olduğunu gösteriyor'' dedi.

'SADECE İSTİFASI YETMEZ'
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Hürriyet Gazetesi Başyazarı Oktay Ekşi'nin istifa ettiği haberleri ile ilgili olarak ''Sanırım başyazarlıktan istifa etti. Sayın Ekşi'nin, Basın Konseyi Başkanlığından istifa etmesini daha uygun buluyorum'' dedi.