MedyaFaresi MedyaFaresi

Öğretmen demiryumruk!!! Bir tokatla öğrencisinin hem dişini kırdı, hem dudağını patlattı!!! VİDEO

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde Namık Kemal İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi 12 yaşındaki İ.Y., bilgisayar dersinde öğretmen tarafından dövüldüğünü ileri sürdü.

Eklenme: 29 Kasım 2007 17:35 - Güncelleme: 27 Mart 2016 17:22

Öğretmenin attığı tokat sonrası yüzünü sıraya çarptığı ve iki dişinin kırılıp, dudağının da patladığını iddia eden öğrencinin dudağına iki dikiş atıldı. Öğretmen dayağının ardından evden dışarı çıkmayan İbrahim Yıldızer, "Öğretmenim beni bu hale getirdi, artık okula gitmekten korkuyorum" dedi.

İddiaya göre, ilçe merkezinde bulunan Namık Kemal İlköğretim Okulu'nun 5-D sınıfı öğrencisi olan İ.Y., geçtiğimiz Cuma günü bilgisayar dersi sırasında sınıfa sandalye getirmek isterken ayakta olduğu gerekçesiyle öğretmeni B.K. tarafından tokatlandı. Öğretmenden yediği tokat nedeniyle başını sıraya çarpan öğrencinin yüzü kanlar içerisinde kaldı. Bunun üzerine B.K ve başka bir öğretmen tarafından Şanlıurfa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ne götürülen Yıldızer'in sağ üst dişlerinden ikisinin kırıldığı, alt dudağının ise 2 santim açıldığı belirlendi. Patlayan dudağına iki dikiş atılan İ.Y tedavisinin tamamlanmasının ardından taburcu edildi.

* İşte dişi kırılan öğrenci-- tıklayın...

Yaşananların ardından çok koktuğunu, bu yüzden okula gitmek istemediğini söyleyen İ.Y, "Cuma günü bilgisayar dersimiz vardı. Sınıfa gittim, bütün arkadaşlarım ayaktaydı. Daha ders başlamamıştı, öğretmen geldi, birden bana tokat attı. Suratımı sıraya vurdum ve her yerim kanamaya başladı. Sonra öğrermenler beni hastaneye götürdü. İki dişim kırılmıştı, dudağıma da iki dikiş attılar. Bu öğretmenimiz daha önce de iki arkadaşımızı dövmüştü. Öğrencilerine sevgiyle yaklaşması gereken öğretmenim beni dövdü ve ben şimdi öğretmenlerden çok korkuyorum, bunun için de okula gitmek istemiyorum" dedi.

İ.Y'in ağabeyi Mehmet Y., kardeşinin hafta içi okula gitmemekte ısrar etmesi, aynı öğretmenin başka öğrencileri de dövdüğü söylentisi ile şikayetçi olduklarını belirterek, "Öğretmenler, çocuklara anne-baba gibi yaklaşmaları gerekiyor. Bütün öğretmenlere böyle yaklaşmak istemiyorum ama şimdi çocuğumuz okuldan korkuyor. Öğretmeninin kendisini yeniden döveceğini zannediyor. Bizde bunun üzerine başka çocukların aynı korkuyu yaşamaması ve yaptığının yanına kar kalmaması için dayakçı öğretmen hakkında suç duyurusunda bulunduk" diye konuştu.

Yaşananların ardından, suçlanan bilgisayar öğretmeni B.Kile Namık Kemal İlköğretim Okulu yöneticileri açıklama yapmazken, Suruç Kaymakamı Muhittin Pamuk ise, konuyla ilgili olarak inceleme başlatıldığını bu doğrultuda ihtiyaç duyulması halinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden müfettiş talep edeceklerini kaydetti.