MedyaFaresi MedyaFaresi

OFK Belgrad 1 - 5 Galatasaray! Aslan turu farklı geçti!

MEDYAFARESİ -Avrupa Ligi ön elemesinde Galatasaray Belgrad deplasmanında. Sarı kırmızılı ekip 1-5'lik farklı bir skorla turu geçti.

Eklenme: 05 Ağustos 2010 16:53 - Güncelleme: 31 Mart 2016 08:58

CANLI ANLATIM

MAÇ SONUCU: OFK BELGRAD 1-5 GALATASARAY 

90.Dakika :Hakem Daniel Stalhammar maçı bitiren düdüğü çalıyor. UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme rövanş maçında temsilcimiz Galatasaray deplasmanda karşılaşmayı 5-1 kazanarak turu geçen taraf oluyor.
90.Dakika :
OFK Belgrad'ta Sindjic rakibine yaptığı müdahele sonucunda Sarı Kart gördü.
90.Dakika :Galatasaray atağında Pino sol kanattan ceza sahası içine yerden pasını verdi ama top kaleci Saranov'da kaldı.
89.Dakika :4. Hakem Magnus Ahlsen maçın sonuna 3 dakika eklendiğini gösteren tabelayı kaldırdı.
87.Dakika :Galatasaray atağında Pino ceza sahası dışından kaleye yerden sert vurdu ve top yandan auta çıktı.
85.Dakika :OFK Belgrad'da Trivunovic sağ kanattan serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama kaleci Aykut çıkarak topun sahibi oldu.
84.Dakika :Galatasaray gole çok yaklaştı. Mehmet Batdal ceza sahası içinde topla buluştu, sol çaprazda dar açıdan kaleye şutunu vurdu ve kaleci Saranov son anda topu kornere çeldi.
82.Dakika :OFK Belgrad'da Trivunovic sağ kanattan serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma kafayla topu uzaklaştırdı.
81.Dakika :Galatasaray'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 10 numarayla Arda, Giren oyuncu 4 numarayla Ali Turan
80.Dakika :GOOOOOLLLLL!!!!! Galatasaray Mehmet Batdal'ın attığı gol ile durumu 5-1 yapıyor.
79.Dakika :
Galatasaray atağında Mehmet Batdal ceza sahası içinde topla buluştu dönerek penaltı noktasına doğru pasını verdi ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.
77.Dakika :Galatasaray atağında Mehmet Batdal sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama top kaleci Saranov'da kaldı.
76.Dakika :OFK Belgrad gole çok yaklaştı. Filipovic ceza sahası dışından kaleye sert vurdu, top üst direkten geri geldi sonrasında Injac kafayla bomboş pozisyonda dönen topa altıpas içinde vurdu ve top direğin dibinden auta çıktı.
75.Dakika :OFK Belgrad'ta Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 29 numarayla Milic, Giren oyuncu 17 numarayla Injac
74.Dakika :OFK Belgrad'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 13 numarayla Zeravica, Giren oyuncu 28 numarayla Filipovic
73.Dakika :Galatasaray atağında Sabri sağ kanattan topla beraber çizgiye inmek istedi ama topu kontrol edemeyince pozisyon autla sonuçlandı.
71.Dakika :Galatasaray'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 99 numarayla Kewell, Giren oyuncu 11 numarayla Mehmet Batdal
70.Dakika :GOOOOOLLLLL!!!!! Galatasaray Arda'nın attığı gol ile durumu 4-1 yapıyor.Pino ceza sahası içine arapasını verdi, Arda topla buluştu kaleciyle karşı karşıya aşırtma vuruşunu yaptı ve top kaleci Saranov'un üstünden ağlarla buluştu.
69.Dakika :
OFK Belgrad gole çok yaklaştı. Markovic ceza sahası içinde savunmadan seken topa sert vurdu ve savunmada Sabri son anda kafayla topu çizgiden çıkardı.
68.Dakika :
OFK Belgrad atağında Milic ceza sahası içine girdi, sağ çaprazdan kaleye sert vurdu ve kaleci Aykut son anda topu kornere çeldi.
67.Dakika :OFK Belgrad'da Trivunovic sol kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
65.Dakika :Galatasaray'da Kewell rakibine yaptığı müdahele sonucunda Sarı Kart gördü.
64.Dakika :Galatasaray kaleye yaklaşık 30 metreden serbest vuruş kullandı, Lorik Cana direkt kaleye yerden sert vurdu ve top kaleci Saranov'da kaldı.
62.Dakika :Galatasaray atağında Arda ceza sahası dışından kaleye şut denedi ama Kewell'a çarpan top uzaklaştı.
61.Dakika :Galatasaray'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 77 numarayla Serdar Özkan, Giren oyuncu 20 numarayla Pino
60.Dakika :Galatasaray atağında Serdar Özkan sağ kanattan ceza sahası içine yerden pasını verdi ama top Kewell'a çarparak auta çıktı.
59.Dakika :OFK Belgrad'da Oyuncu Değişikliği; Çıkan oyuncu 19 numarayla Kristic, Giren oyuncu 8 numarayla Sindjic
58.Dakika :Galatasaray atağında Kewell sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama top kaleci Saranov'da kaldı
57.Dakika :GOOOOOLLLLL!!!!! Galatasaray Kewell'ın penaltıdan attığı gol ile durumu 3-1 yapıyor.
56.Dakika :
OFK Belgrad'ta Nikolic, Kewell'ı ceza sahası içinde düşürünce ikinci sarı karttan Kırmızı Kart gördü.
55.Dakika :Galatasaray Kewell'ın düşürülmesi sonucunda penaltı kazandı.
54.Dakika :
OFK Belgrad atağında Simic sol kanattan ceza sahası içine uzun oynadı ama savunmada Servet kafayla topu uzaklaştırdı.
52.Dakika :OFK Belgrad atağında Simic sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ve top doğrudan auta çıktı.
51.Dakika :OFK Belgrad atağında Markovic ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ve kaleci Aykut son anda köşeden topu kornere çeldi.
49.Dakika :OFK Belgrad atağında Krstic sol kanattan topla ilerledi, ceza sahası içine ortasını yaptı ve savunmada Servet topu uzaklaştırdı.
48.Dakika :Galatasaray atağında Sabri sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama top doğrudan auta çıktı.
47.Dakika :Galatasaray atağında Cana ceza sahası dışından kaleye şut denedi ama top savunmaya çarparak uzaklaştı.
46.Dakika :Galatasaray hakem Daniel Stalhammar'ın düdüğüyle ikinci yarıya başlıyor.Her iki takımda ilk yarıdaki kadrolarını koruyarak maça başladı
.

İLK YARI SONUCU: OFK BELGRAD 1 - 2 GALATASARAY

45.Dakika :Hakem Daniel Stalhammar ilk yarıyı bitiren düdüğü çalıyor. İlk yarı 2-1 Galatasaray'ın üstünlüğüyle sona eriyor.
45.Dakika :
OFK Belgrad'ta Nikolic rakibine yaptığı müdahele sonucunda Sarı Kart gördü.
45.Dakika :Galatasaray'da Kewell sağ kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
45.Dakika :Galatasaray atağında Sabri sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ve kaleci Saranov çıkarak topu kornere gönderdi.
44.Dakika :4. Hakem Magnus Ahlsen ilk yarının sonuna 2 dakika eklendiğini gösteren tabelayı kaldırdı.
41.Dakika :Galatasaray atağında Serdar Özkan Kewell'la duvar paslaşması yaparak ceza sahası içine girdi, kaleciyle karşı karşıya kaldı ama hakem öncesinde ofsayt kararı verdi.
39.Dakika :Galatasaray atağında Sabri sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama kaleci Saranov çıkarak topun sahibi oldu
38.Dakika :Galatasaray'da Mustafa Sarp rakibine yaptığı müdahele sonucunda Sarı Kart gördü.
37.Dakika :OFK Belgrad'ta Trivunovic rakibine yaptığı müdahele sonucunda Sarı Kart gördü.
35.Dakika :OFK Belgrad gole çok yaklaştı. Krstic sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı , Milic ceza sahası içinde topla buluştu, dar açıdan kaleye sert vurdu kaleci Aykut topu saha içine çeldi sonrasında dönen topa Markovic uçarak kafayı vurdu ve kaleci Aykut bir kez daha topu çıkardı.
34.Dakika :OFK Belgrad atağında Zeravica sağ kanattan ceza sahası içine uzun oynadı ve kaleci Aykut çıkarak topun sahibi oldu.
33.Dakika :Galatasaray'da Ayhan rakibine yaptığı müdahele sonucunda Sarı Kart gördü.
31.Dakika :GOL !! OFK Belgrad Nikolic'in attığı gol ile durumu 2-1 yapıyor.
30.Dakika :
OFK Belgrad'da Krstic sağ kanattan serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
28.Dakika :Galatasaray atağında Arda ceza sahası içine arapasını verdi, Kewell hareketlendi ama hakem öncesinde ofsayt kararı verdi
27.Dakika :Galatasaray'da Kewell sağ kanattan korner kullandı, ön direğe ortasını yaptı ama savunma topu bir kez daha kornere gönderdi.
26.Dakika :Galatasaray atağında Serdar Özkan sağ kanattan topla çizgiye inmek istedi ama savunma araya girerek topu kornere gönderdi.
25.Dakika :OFK Belgrad atağında Markovic ceza sahası dışından kaleye sert vurdu ve top kaleci Aykut'ta kaldı.
24.Dakika :OFK Belgrad atağında Zeravica sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ve savunma topu kafayla uzaklaştırdı.
23.Dakika :Galatasaray atağında Arda sol kanattan topla ilerledi, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
22.Dakika :Galatasaray atağında Kewell ceza sahası içinde topla buluştu, şut açısı aradı Arda'ya doğru pasını verdi ve savunma son anda araya girerek altıpas önünde topu uzaklaştırdı.
21.Dakika :GOOOOOLLLLL!!!!! Galatasaray Kewell ile 2. golü buldu.Mustafa Sarp ceza sahası içine yerden arapasını verdi, Kewell topla buluştu kaleciyle karşı karşıya yerden plase vuruşunu yaptı ve top köşeden ağlarla buluştu.
19.Dakika :
OFK Belgrad gole çok yaklaştı. Simic sol kanattan topla ceza sahası önüne kadar geldi beklenmedik anda kaleye sert vurdu ve kaleci Aykut son anda topu köşeden kornere çeldi.
18.Dakika :Galatasaray atağında Arda sol kanattan ceza sahası içine doğru uzun oynadı Kewell hareketlendi ama top auta çıktı.
17.Dakika :OFK Belgrad atağında Milic sol kanattan topla ilerledi, ceza sahası içine ortasını yaptı ve savunma topu uzaklaştırdı.
15.Dakika :Galatasaray'da Hakan Balta sağ kanattan serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine yerden pasını verdi ama savunma topu uzaklaştırdı.
14.Dakika :Galatasaray'da Serdar Özkan sol kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı Servet kafayla topu indirdi ama savunma son anda ayak koyarak topu uzaklaştırdı.
13.Dakika :Galatasaray'da Lorik Cana'nın tedavisi tamamlandı ve maç devam ediyor
11.Dakika :Galatasaray'da Cana bu dakikalarda girdiği mücadelede sakatlandı ve tedavisi için maça ara verildi.
10.Dakika :GOOOOOLLLLL!!!!! Galatasaray Mustafa Sarp'ın attığı gol ile 1-0 öne geçiyor.
8.Dakika :
Galatasaray atağında Arda sol kanattan topla ilerledi, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma kafayla topu uzaklaştırdı.
7.Dakika :OFK Belgrad atağında Rodic ceza sahası dışında savunmadan seken topa sert vurdu ama top üstten auta çıktı.
6.Dakika :Galatasaray'da Sabri sağ kanattan serbest vuruş yaptı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.
4.Dakika :Galatasaray atağında Neill orta sahadan savunmanın arkasına pasını attı Serdar Özkan hareketlendi ama savunma son anda ayak koyarak topu uzaklaştırdı.
3.Dakika :Galatasaray atağında Arda savunmanın arkasına atılan topla buluştu, kaleciyle karşı karşı kaldı ama topu kontrolünü kaybedince savunma ayak koyarak tehlikeyi uzaklaştırdı
2.Dakika :Galatasaray atağında Kewell ceza sahası dışından kaleye şut denedi ama top yandan auta çıktı.
1.Dakika :Karşılaşma OFK Belgrad'tan Milic'in vuruşuyla başlıyor.
0.Dakika :
UEFA Avrupa Ligi 3.Ön eleme maçında temsilcimiz Galatasaray deplasmanda Sırbistan temsilcisi OFK Belgrad ile karşı karşıya geliyor.

Galatasaray'ın, OFK Belgrad'a konuk olacağı UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme rövanş mücadelesi bugün 18.00'de başlayacak

Galatasaray'ın sahaya çıkacağı 11 de belli oldu. Temsilcimiz maça, Aykut, Sabri, Neill, Servet, Hakan, Ayhan, Cana, Mustafa Sarp, Arda, Serdar Özkan ve Kewell 11'i ile çıkacak.

Mücadeleyi İsveç Futbol Federasyonu'ndan Daniel Stalhammar, Henrik Andren ve Per Brogevik hakem üçlüsü yönetecek.

Sarı kırmızılı takımın tur atlaması için kazanması ya da 3-3, 4-4 gibi gollü beraberlik alması gerekiyor. Aksi halde Avrupa Ligi'ne veda edecek.

ÜST ÜSTE 4 SEZONDUR UEFA'DA
Kulüpler düzeyinde Türk futbol tarihindeki en önemli başarıyı 1999-2000 sezonunda UEFA Kupası'nı kazanarak elde eden Galatasaray, son yıllarda bu organizasyonun değişmez isimlerinden biri oldu. Geçen yıldan itibaren Avrupa Ligi adı altında oynanan organizasyona Galatasaray, üst üste 4. kez katılıyor.

NTVSPOR