MedyaFaresi MedyaFaresi

O soruya çok kızdı! Siz kızınıza bunu uygun buluyorsanız...

Başbakan Erdoğan, Finlandiya ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi!

Eklenme: 05 Kasım 2013 18:03 - Güncelleme: 07 Mart 2016 15:00

Erdoğan, öğrenci evleriyle ilgili soruya ’Eğer yasal düzenleme gerekiyorsa yaparız. Kişilerin müstakil evlerinde farklı bir kız farklı bir genç ile kalması ne denli uygun olabilir? Siz uygun buluyorsanız size hayırlı olsun’ dedi

İŞTE BAŞBAKAN ERDOĞAN’IN GAZETECİNİN SORUSUNA VERDİĞİ O YANIT

SORU CEVAP

Kız ve erkek öğrencilerin tuttukları evlerle mi ilgili yoksa yurtlarla ilgili mi atılacak adımlar?

Kız erkek artık karışlık yurt Dönemini biz kapattık. Şu ana kadar yüzde 75 düzenlemeyi yapmış durumdayız. Kızlar ile erkeklerin aynı kampüsü paylaştıkları bu fırsatı verecek yurtlar olmayacak. Ev olayına gelince. Aynı daireyi kız erkek paylaşım noktasında ciddi şikayetler var.

"SİZE HAYIRLI OLSUN"

Bunu sizlerin takdirine bırakıyorum. Muhafazakar demorkat bir iktidar olarak nasıl bir düzenleme yapabilir bunları planlayıp yapacağı. Kişilerin müstakil evlerinde bir farklı kız bir farklı genç aynı evde kalması ne denli uygun olabilir? Siz kızınıza bunu hoşgörüyle karşılayabiliyor musunuz? Siz uygun buluyorsanız size hayırlı olsun. Eğer bir yasal düzenleme gerekiyorsa biz yasal düzenlemeyi yaparız. Valiliklerin yapması gerekiyorsa bunu yaparız.

FENERBAHÇE SEÇİMİ

Kulüplerle ilgili bir değerlendirmede yapmam uygun değil. Fenerbahçe camiasına hayırlı olsun. Vaatlerle ilgili 1,5 yıl içinde Fenerbahçe camiası görecektir.

KABİNDE REVİZYON OLACAK MI?

Kabinede revizyon her zaman her an olabilir. Ama şu an böyle bir revizyon olur mu böyle bir düşüncem yok. Bakan arkadaşlarımızdan aday olması gerekenler olursa adımlarımızı atacağız. Bakan arkadaşlarımız verilen görev neyse oraya gitmek durumundadır. O durumda o bakan arkadaşlarımızın yerine yeni görevlendirmeler yapılmak durumundadır.