MedyaFaresi MedyaFaresi

O Ses Türkiye'de yarı final heyecanı!

Show TV ekranlarında yayınlanmaya başladığı günden beri ilgiyle izlenen “O Ses Türkiye”’de sona yaklaşıldıkça heyecan da artıyor.

Eklenme: 13 Şubat 2012 15:28 - Güncelleme: 11 Nisan 2016 06:30

Canlı yayınlanan programda bu hafta yarı final heyecanı yaşandı. Bu hafta her jürinin kalan 2 yarışmacısı 2’şer performans sergiledi. Yarışmada 1 kişi halk oyları ve jüri oyuyla finale kalırken 1 kişi de elenerek yarışmaya veda etti.

8 YARIŞMACI SAHNEYE ÇIKTI

“O Ses Türkiye”’de finale yaklaşıldıkça heyecan da tırmanıyor. Daha önceki bölümlerde yapılan elemelerin ardından yarı finale kalan 8 yarışmacı canlı olarak tek performans sergilemeye devam etti. Bu bölümde her yarışmacı 2’şer performans sergileyerek yarıştı. Her jüri üyesinin 2 yarışmacısının sahneye çıktığı bölümde, halk oylamasıyla ve jüri oylarıyla 1 yarışmacı finale giderken 1 yarışmacı da elenerek yarışmaya veda etti. Elenmelerin sonunda her jüri 1 yarışmacıyla finale devam ediyor.

4 YARIŞMACI “O SES TÜRKİYE”’YE VEDA ETTİ

Gösterdikleri performansa göre jüri üyeleri 1 yarışmacıyı eleme kararı aldı. Halktan gelen sms’ler ve jürinin verdiği puanlarla toplamda 100 sınırını aşan yarışmacılar, finale kalmaya hak kazandı. Buna göre jüriden ve halktan gelen oyların toplamı en az olan, Hadise’nin ekibinden “Nurullah” elenen isim oldu. Mustafa Sandal’ın ekibinden “Mehmet-Koray” yarışmaya veda eden isim olurken, Hülya Avşar’ın ekibinden ise “İrem” yarışmaya veda etti. Son olarak ise Murat Boz’un ekibinden elenen isim “Melis” oldu.

WHITNEY HOUSTON’U ANDILAR

Yarışmada Hadise’nin ekibinde sahneye çıkan ‘Bihter’, Whitney Houston’dan “I Have Nothing” isimli parçayı seslendirdi. Bu parçanın seçimini 1 hafta önce yaptıklarını belirten Hadise, ünlü şarkıcının ölümünden duyduğu özlemi dile getirdi. Whitney Houston’la ilgili kısa bir belgesel hazırladıkları söyleyen Acun Ilıcalı’da ünlü şarkıcının ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

YARIŞMACILARIYLA SAHNEYE ÇIKTILAR

Gecede her jüri üyesi kendi takımıyla sahneye çıkarak en beğenilen parçalarını seslendirdi. Sahneye ilk çıkan Hadise; “Aşk Kaç Beden Giyer” isimli şarkısını, Mustafa Sandal; “İsyankar” isimli parçasını, Hülya Avşar; “Bu Gece Uzun Olacak” isimli parçasını ve son olarak da Murat Boz; “İki Medeni İnsan” isimli parçalarını seslendirdi.

1 KİŞİ TÜRKİYE’NİN O SES’İ OLACAK

Toplam 4 yarışmacının finale kalacaği büyük gün, tam anlamıyla ses fırtınası yaşanacak. Yapılan oylamayla da Türkiye’nin “O Ses”’i belli olacak. Finale, Hadise’nin ekibinden; ‘Bihter Erkmen’, Mustafa Sandal’ın ekibinden; ‘İbrahim Şevki’, Hülya Avşar’ın ekibinden; ‘Fatma İşçan’ ve Murat Boz’un ekibinden ise; ‘Oğuz Berkay Fidan’ katılarak birinci olmak için mücadele edecek.

O ses Türkiye’de Hadise’nin zor anları!..VİDEO

Hülya Avşar O ses Türkiye frikik!..VİDEO