MedyaFaresi MedyaFaresi

Nurdoğan Rigel kimdir? Prof. Dr. Nurdoğan Rigel neden ve ne kadar ceza aldı?

İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşması neticesinde hakkında 5 ay hapis cezası çıkan Prof. Dr. Nurdoğan Rigel, günün en çok aranan kişileri arasında öne çıkıyor.

Eklenme: 09 Temmuz 2019 17:12 - Güncelleme: 09 Temmuz 2019 17:14

Bu doğrultuda, 'Nurdoğan Rigel neden ceza aldı?' sorusunun cevabı oldukça merak ediliyor.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde görev yapmakta olan ünlü akademisyen, daha önce çeşitli gazete ve haber ajanslarında da çalıştı.

Peki, Nurdoğan Rigel kimdir? Detayları sizler için derledik.

Öğrencisine bilerek düşük not vererek sınıfta kalmasına neden olmakla suçlanan Prof. Dr. Nurdoğan Rigel, "Görevi kötüye kullanmak" suçundan 5 ay hapis cezasına çarptırıldı. Durum böyle olunca, ünlü profesör hakkındaki araştırmalar da yoğunluk kazandı. Bu doğrultuda, 'Nurdoğan Rigel kimdir?' sorusu yanıtı en çok merak edilenler arasında dikkat çekiyor.

NURDOĞAN RİGEL KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi. Marmara Üniversitesi Basın-Yayın Yüksek Okulu'ndan mezun oldu. Yüksek lisans ve doktorasını İstanbul Üniversitesi Basın-Yayın Yüksek Okulu'nda tamamladı. Doktora sonrası burslu olarak ABD'ye gitti. 1995 yılında iletişim bilimleri doçenti oldu. Türk Haberler Ajansı (THA) ve Güneş Gazetesi'nde çalıştı. 1990 yılından bu yana İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde görev yapıyor.

NEDEN CEZA ALDI?

Prof. Dr. Nurdoğan Rigel'in girdiği derslerin vize ve finallerinde düşük not aldığını öne süren İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümü son sınıf öğrencisi Savash Porghamrezaeieh, Bölge İdare Mahkemesi'ne başvurarak kağıdının yeniden incelenmesini talep etti.

İDARE MAHKEMESİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

İdare Mahkemesi, öğrencinin Haber Analiz dersinde 65-72 arası not alması gerekirken 35 aldığını tespit ederek notun değiştirilmesine hükmetti. Şikayet üzerine Rigel hakkında, "Görevi kötüye kullanmak" suçundan suç duyurusunda bulundu.